نماد لونا

لوناLUNA

#کوین

قیمت لونا Terra

-3.62%
0.5653 $
تومان
$0.5585
$0.5909
بالاترین قیمت لونا امروز0.5909 $
پایین‌ترین قیمت لونا امروز0.5585 $
حجم معاملات5,996,729 $
حجم معاملات ارز3,457,044

نمودار قیمت لحظه‌ای لونا

توضیحات بیشتر

خرید لونا LUNA به همراه قیمت لحظه‌ای، نمودار و تحلیل

خرید لونا در صرافی تاپ کنز، به راحتی و به صورت آنلاین میتوانید ارز لونا LUNA خرید و فروش کنید.

ارز لونا چیست؟

ارز دیجیتال LUNA توکن اختصاصی پلتفرم Terra است و با این نام در بازار رمز ارزها فعالیت می کند. ترا یک پلتفرم غیر متمرکز است که بر اساس فناوری بلاک چین فعالیت می کند. توسعه این پلتفرم در سال ۲۰۱۸ شروع شد و فعالیت خود را در سال ۲۰۱۹ رسما آغاز نمود. این پلتفرم به منظور تسهیل در پرداخت های قابل برنامه ریزی و توسعه زیرساخت های مالی به وجود آمده است و به این منظور از سبد استیبل کوین هایی که با استفاده از یک سری الگوریتم و رمز ارز لونا تثبیت شده اند، استفاده می کند.

 

هدف از ساخت لونا تثبیت قیمت استیبل کوین ها در این پلتفرم است. این توکن نوعی توکن حاکمیتی نیز محسوب می شود. به این معنا که دارندگان آن می توانند یک سری پیشنهاد به شبکه ارائه دهند و در مورد تصمیم گیری ها حق رای داشته باشند.

رمز ارز LUNA چیست؟

ارز دیجیتال LUNA در شبکه ترا سه وظیفه اصلی به عهده دارد. یکی از این وظایف و شاید بتوان گفت مهم ترین وظیفه آن استخراج معاملات در بخش استیکینگ است. از دیگر وظایف این توکن تثبیت قیمت استیبل کوین ها و ایجاد انگیزه برای فعالان در شبکه یا همان اعتبارسنج ها است. ترا با استفاده از الگوریتم اثبات سهام فعالیت می کند. به این معنا که هر کس مقدار بیشتری از رمز ارز لونا را داشته باشد، شانس بیشتری برای ایجاد بلاک در این بلاک چین دارد.

تاریخچه پیدایش Terra

پلتفرم ارائه دهنده ارز دیجیتال LUNA در سال ۲۰۱۸ و توسط Do Kwon و Daniel Shin تاسیس شد و فعالیت خود را در سال ۲۰۱۹ آغاز کرد. این پروژه از طریق تمرکز بر ثبات قیمت قصد داشت تا استفاده از فناوری بلاک چین را پیش از گذشته توسعه دهد.

لونا چگونه قیمت استیبل کوین ها را تثبیت می کند؟

پلتفرن ترا استیبل کوین هایی همچون KRT، UST و SDT را ارائه داده است. ترا برای اینکه بتواند قیمت این استیبل کوین ها را تثبیت کند، از یک الگوریتم به خصوص استفاده می کند که تنظیم آن بر اساس میزان تقاضا و نوسانات این استیبل کوین ها است. به این معنا که زمانی که تقاضا برای یکی از این استیبل کوین ها افزایش پیدا می کند، قیمت آن بالا می رود و بر عکس این موضوع نیز صدق می کند.

امنیت ترا چگونه تامین می شود؟

امنیت پلتفرم ارز دیجیتال LUNA بر اساس الگوریتم اثبات سهام مبتنی بر Tendermint تامین می شود. دارندگان توکن های LUNA، مبالغ خود را به عنوان وثیقه در اختیار شبکه قرار می دهند و نسبت به میزان سهم خود، پاداش خود را دریافت می کنند.

قیمت و رتبه لونا در بازار ارزهای دیجیتال

در سال ۲۰۱۸ و طی عرضه اولیه خصوصی ارز دیجیتال LUNA، مبلغ ۳۲ میلیون دلار نقدینگی برای این پروژه جمع آوری شد. در زمان  عرضه اولیه، قیمت این رمز ارز تنها ۰/۱ دلار بود. در نهایت در سال ۲۰۱۹ با قیمت ۱/۷ دلار روانه بازار شد. در سال ۲۰۲۱ توانست به رشد قیمت ۱۷۰۰۰ درصد دست پیدا کند که رشد فوق العاده ای در حوزه ارزهای دیجیتال محسوب می شود. این رشد قیمت باعث شد که لونا در رتبه ۱۲ بازار ارزهای دیجیتال قرار بگیرد.

 

ارز دیجیتال LUNA در زمان نگارش این مطلب با سهم ۱/۴۸ درصد از کل بازار در رتبه ۹ جدول رمز ارزها قرار گرفته است. در تاریخ ۶ دی ماه ۱۴۰۰ لونا توانست به بالاترین قیمت خود یعنی ۱۰۳/۳۵ دلار دست پیدا کند. اما هم اکنون ۳۸ درصد پایین تر از این قیمت معامله می شود. تعداد کل توکن های لونا ۸۱۹.۸۶ میلیون واحد است که از این میزان ۴۰۱.۹۸ میلیون واحد در گردش است.

آینده پیش روی لونا

بیشتر کارشناسان ارزهای دیجیتال و سایت های پیش بینی قیمت، به رشد قیمت ارز دیجیتال LUNA امیدوارند. بلاک چین ترا حرف های زیادی برای گفتن دارد. اما باید زمان مناسبی سپری شود تا بتواند جایگاه خود را در بازار رمز ارزها پیدا کند.

بهترین کیف پول های LUNA

کیف پول های متعددی از ارز دیجیتال LUNA پشتیبانی می کنند که برخی از آن ها عبارت اند از:

  • کیف پول سخت افزاری لجر
  • کیف پول سخت افزاری ترزور
  • کیف پول سخت افزاری کیپ کی
  • کیف پول نرم افزاری کوینمی

   

قیمت تتر