داغ‌ترین‌ها
جدیدترین‌ها
پرسودها
پرضررها
نام ارز
قیمت
تغییر 24
بیشترین 24
کمترین 24
حجم معاملات
 قیمت

تغییر 24

بیشترین 24

کمترین 24

حجم معاملات


توضیحات بیشتر

مدت زیادی از ورود بیت کوین در سال 2009 و تحول دنیای ارزها میگذرد. در این مدت، ارزهای دیجیتال بسیاری ایجاد شده اند. با دیدن لیست ارزهای دیجیتال - که قیمت لحظه ای ارز دیجیتال، ارزش بازار، حجم معاملات و نمودار قیمت آن مشخص است - ممکن است احساس سردرگمی کنید. چرا این همه ارز دیجیتال وجود دارد؟ چرا قیمت آنها متفاوت است؟ چه چیزی یک رمزارز را از دیگری ارزشمندتر میکند؟ کدام ارزدیجیتال برای سرمایه گذاری بهتر است؟

در این صفحه شما قیمت بیت کوین، قیمت اتریوم و تاریخچه قیمت صدها ارز دیجیتالی دیگر که میتوانید در صرافی تاپ کنز خرید و فروش کنید، مشاهده خواهید کرد. در هر صفحه رمزارزها، علاوه بر نمودار قیمت ارز، قیمت لحظه ای، حجم معاملات و... دستورالعمل هایی به زبان ساده پیدا میکنید: آموزش خرید بیت کوین، نحوه خرید اتریوم و به طور کلی اینکه چگونه ارزدیجیتال خرید و فروش کنید.

نمودار قیمت ارزهای دیجیتال

چارت ها و نمودار قیمت ارزهای دیجیتال، همه چیز را درمورد ارزش تاریخی رمز ارزها مثل بیت کوین به شما میگوید. این اطلاعات ممکن است در قالب نمودار، یا لیستی از قیمت های گذشته باشد. هر روز ارز، روند قیمت متفاوتی دارد. شما با تحلیل نمودار قیمت ارزهای دیجیتال می توانید درباره عملکرد گذشته آن رمزارز آگاه شوید و راحت تر آینده ان را پیش بینی کنید.

بیت کوین اولین ارز رمزنگاری شده بازار است. بنابراین طولانی ترین نمودار قیمت را دارد. جالب است بدانید قیمت بیت کوین در سال 2009 کمتر از 0.01 دلار بود! بیشتر ارزهای دیجیتالی که آن سالها عرضه شدند، براساس بیت کوین ساخته شدند. برخی حتی از طریق هاردفورک کد بیت کوین ایجاد شدند. با وجود اینکه به بیت کوین شباهت دارند، اما عوامل بسیاری وجود دارد که باعث میشود روند قیمتی متفاوت تری نسبت به بیت کوین داشته باشند.

اولین جهش بزرگ قیمت بیت کوین، در پایان سال 2013 اتفاق افتاد. اکثر ارزهای دیجیتال دیگر که در آن زمان وجود داشتند، افزایش‌های مشابهی را در همان زمان یا کمی بعد تجربه کردند. سپس قیمت کریپتو در سال 2014 دوباره کاهش یافت. چهار سال بعد، در پایان سال 2017، ارزش بازار ارزهای دیجیتال حدود 360 درصد افزایش یافت. در ژانویه 2018 بازار رمز ارزها بار دیگر با یک سقوط همراه شد و بیشتر رمزارزها درصد قابل توجهی از ارزش خود را در هفته ها و ماه های بعد از دست دادند.

مهم‌ترین رشد بازار ارزهای دیجیتال در سال 2021 رخ داد. قیمت‌ رمزارزها از اواخر سال 2020 افزایش یافت و در ژانویه 2021، برای اولین بار ارزش بازار ارزهای دیجیتال از 1 تریلیون دلار گذشت. البته همچنان به صعود ادامه داد و تا ماه می بیش از 2 تریلیون دلار ارزش داشت.

عوامل موثر بر قیمت ارزهای دیجیتال

عوامل مختلفی می تواند بر قیمت ارز دیجیتال تاثیر بگذارد. برخی از عوامل فقط بر یک رمزارز و بعضی دیگر بر کل بازار کریپتو تاثیر گذارند. رویدادهای اقتصادی جهان بیشترین تاثیر را بر بازار ارزهای دیجیتال دارند. به عنوان مثال، تقریبا تمام ارزهای دیجیتال در سال 2020 کاهش قیمت قابل توجهی را تجربه کردند. این ریزش زمانی اتفاق افتاد که مرزها در سراسر جهان در واکنش به همه گیری کووید-19 بسته شدند.

زمانی که ارزهای فیات با مشکل مواجه هستند، ارزهای دیجیتال به خوبی کار میکنند. اگر سقوط های اقتصادی یا سیاست های ضعیف دولت ها منجر به کاهش ارزهای فیات شود، بسیاری از مردم برای حفاظت از سرمایه خود به دنبال دارایی های جایگزین می گردند و این زمانی است که بازار ارز دیجیتال تقویت میشود. بیشتر ارزهای دیجیتال از چرخه رونق و رکود پیروی میکنند. این الگویی که است در آن رمزارز یک دوره از هیجان و پذیرش را تجربه میکند که منجر به افزایش قیمت میشود و سپس یک دوره شک و توهم ایجاد میشود که منجر به سقوط آن ارز دیجیتالی خواهد شد.

یکی از مهمترین عوامل در تعیین قیمت ارز دیجیتال، میزان سرمایه گذاری است. مثلا موسساتی که در چند وقت اخیر سرمایه گذاری روی ارزهای دیجیتال بزرگ مثل بیت کوین و اتریوم را آغاز کرده اند و از آنجایی که آنها مبالغ بیشتری برای سرمایه گذاری دارند، پتانسیل بیشتری برای تغییر روند بازار دارند. از آنجایی که بیت کوین اولین ارز رمزنگاری شده بود، همچنان با تسلط بالایی در بازار محبوب ترین ارز دیجیتال است. به همین دلیل، تغییرات قیمت قابل توجه بیت کوین بر ارزش سایر رمزارزها تاثیر می گذارد. عوامل دیگری هم وجود دارند که تاثیرگذاری آنها مختص به هر کوین است. مثلا احساسات عمومی درباره یک رمزارز، جریان دارایی در صرافی ها، تیم پشت آنها، ادغام، رقابت، اخبار و تحولات پروژه.

ارزش بازار ارزهای دیجیتال

ارزش واقعی یک ارز دیجیتال با تعادل خریداران و فروشندگان در صرافی ها تعیین میشود. وقتی افراد بیشتری یک سکه را نسبت به فروش ان میخرند، قیمت آن بالا میرود و وقتی بیشتر از مقدار خرید میفروشند، قیمت آن کاهش می یابد. استیبل کوین ها ارزهای دیجیتالی هستند که ارزش آنها دقیقا ارزش یک دارایی پایدار را دنبال میکند. بنابراین قیمت آنها ثابت است و قیمت لحظه ای آنها به سختی تغییر میکند. با این حال، بیشتر ارزهای دیجیتال نوسان دارند، به این معنی که قیمت لحظه ای ارزهای دیجیتال میتواند در مدت زمان کوتاهی به مقدار زیادی تغییر کند.

ارزش بازار یک رمزارز برابر است با قیمت رمزارز در تعداد سکه های در گردش. از آنجایی که تغییرات در عرضه معمولا برای اکثر ارزهای دیجیتال پایخ، نسبتا تدریجی است، حرکت ارزش بازار یک رمزارز، با حرکت قیمت آن ارتباط نزدیکی دارد. از این معیار برای رتبه بندی ارزهای دیجیتال و تعیین میزان تسلط آنها بر بازار استفاده میشود. بیت کوین در صدر این رتبه بندی قرار دارد، زیرا دارای بیشترین ارزش بازار و تسلط در بین تمام ارزهای دیگر است.

قیمت لحظه ای ارز دیجیتال

قیمت لحظه ای یک ارز دیجیتال که در یک صرافی خرید و فروش میشود، با بررسی نمودار قیمت آن مشخص میشود. قیمت بسیاری از رمزارزها لحظه به لحظه تغییر میکند، بنابراین معامله گران برای یافتن زمان مناسب خرید و فروش، نمودار قیمت ارز دیجیتال را بررسی میکنند. این نمودارهای میتوانند به صورت خطی باشند، یا میله ای و یا کندل استیک. شما میتوانید سبک نمودار و فواصل زمانی نمایش داده شده (تایم فریم) را روی نمودار قیمت انتخاب کنید.

لیست ارزهای دیجیتال

در صرافی تاپ کنز، ما همه چیزهایی که برای بروز ماندن درمورد آخرین روند بازار نیاز دارید تا برای تصمیم گیری درباره معاملات خود از آنها استفاده کنید، گردآوری کردیم. هر ارز دیجیتال دارای یک صفحه قیمت است که می توانید نمودار قیمت ارزدیجیتال را به صورت زنده بررسی کنید. نمودارها در صفحه معامله قابل تنظیم هستند و ابزارهایی برای کمک به تحلیل فنی شما وجود دارد. صرافی تاپ کنز، داده های قیمت دقیقی ارائه میدهد. و می توانید مطمئن باشید که هرگز فرصت خرید و فروش ارز دیجیتال را از دست ندهید.