نماد فایل کوین

فایل کوینFIL

#کوین

قیمت فایل کوین Filecoin

-0.60%
4.478 $
تومان
$4.293
$4.511
بالاترین قیمت فایل کوین امروز4.511 $
پایین‌ترین قیمت فایل کوین امروز4.293 $
حجم معاملات4,841,715 $
حجم معاملات ارز21,247,640

نمودار قیمت لحظه‌ای فایل کوین

توضیحات بیشتر

خرید فایل کوین FIL به همراه قیمت لحظه ای، نمودار و تحلیل

خرید فایل کوین در صرافی تاپ کنز، به راحتی و به صورت آنلاین میتوانید ارز فایل کوین FIL خرید و فروش کنید.

ارز فایل کوین FIL چیست؟

فایل کوین شبکه ای است غیر متمرکز برای ذخیره سازی فایل و می تواند اطلاعات مفیدی را برای کاربران خود ذخیره سازی کند. ارز دیجیتال FIL رمز ارز بومی این شبکه است. فایل کوین یکی از بهترین و کارآمدترین پروژه های حوزه بلاک چین محسوب می شود. پروژه این رمز ارز توسط بنیاد Protocol Labs توسعه داده شده است. این بنیاد توسط خوان بنت دانشمند جوان مکزیکی آمریکایی در سال ۲۰۱۴ بنا نهاده شد. شبکه فایل کوین محیطی است که حافظه ذخیره سازی اطلاعات در آن خرید و فروش می شود.

 

البته این سیستم کاملا غیر متمرکز است. در واقع در این شبکه تنها با تعداد معدودی شرکت روبرو نیستیم که فضای ذخیره سازی را در اختیار کاربران قرار می دهند. بلکه تمام فروشندگان و خریداران جزو کاربران شبکه هستند. فرض کنید حافظه ذخیره سازی زیادی دارید که بلااستفاده باقی مانده است. شما می توانید این فضا را در اختیار شبکه فایل کوین قرار دهید. شبکه این فضا را در اختیار کاربران دیگر قرار می دهد. در مقابل توکن FIL را از متقاضیان دریافت کرده و پس از کسر کارمزد در اختیار فروشنده فضا قرار می دهد. از این شبکه می توان برای نگهداری فایل های خصوصی به صورت ایمن، استفاده به عنوان پایگاه داده و عواملی از این دست استفاده کرد.

عرضه اولیه FIL

عرضه اولیه ارز دیجیتال FIL در سال ۲۰۱۷ آغاز شد که در میان رمز ارزهای دیگر، یکی از بهترین و موفق ترین ICO ها تا به امروز بوده است. طی عرضه اولیه انجام شده که تنها یک ساعت طول کشید، ۲۵۷ میلیون دلار سرمایه برای شبکه فایل کوین جمع آوری شد. ICO فایل کوین به صورت خصوصی و تنها برای سرمایه گذاران بزرگ آمریکا انجام شد و تنها کسانی می توانستند در این عرضه اولیه شرکت کنند که حداقل درآمد آن ها ۲۰۰ هزار دلار باشد و یا سرمایه یک میلیون دلاری داشته باشند.

 

زمانی که سرمایه اولیه جمع شده زیر ۴۰ میلیون دلار بود، ارز دیجیتال FIL با قیمت ۰/۷۵ دلار به فروش رسید. اما پس از عبور از این مبلغ، قیمت آن به صورت خطی شروع به افزایش کرد.

شبکه فایل کوین چگونه کار می کند؟

شبکه ارز دیجیتال FIL از سیستم پرونده بین سیاره ای (IPFS) استفاده می کند. IPFS سیستمی غیر متمرکز و همتا به همتا است که برای اشتراک گذاری فایل مورد استفاده قرار می گیرد و روش های دسترسی به اطلاعات و توزیع داده را دستخوش تغییرات بنیادی کرده است. در سیستم IPFS می توان به صورت همزمان از چند کامپیوتر مختلف فایل ها را به صورت چند بخشی دریافت کرد. به این ترتیب پهنای باند به طور محسوسی کاهش پیدا کرده و فایل ها به صورت بهینه تری توزیع می شوند.

 

با استفاده از این سیستم ذخیره سازی اطلاعات در هر بلاک و دسترسی به آن ها بسیار ساده است. به این ترتیب حریم خصوصی داده های بلاک چین نیز حفظ می شود. IPFS برای اینکه بتواند به صورت عمومی مورد پذیرش قرار بگیرد، نیاز به یک سیستم پاداش دهی دارد. چیزی که فایل کوین از آن بهره می برد. در واقع کاربران با فعالیت در این شبکه پاداش خود را دریافت می کنند.

قیمت و رتبه فایل کوین در بازار ارزهای دیجیتال

ارز دیجیتال FIL در زمان نگارش این مطلب ۰/۱۵ درصد از سهم بازار را در اختیار گرفته است و در رتبه ۴۳ بازار رمز ارزها قرار دارد. در تاریخ ۱۲ فروردین ماه ۱۴۰۰ این رمز ارز توانست بالاترین رکورد قیمت خود یعنی ۲۳۴/۷۴ دلار را ثبت کند. اما هم اکنون ۹۲ درصد پایین تر از این قیمت معامله می شود. تعداد کل واحدهای فایل کوین ۲ میلیارد واحد است که از این میزان ۱۵۳/۷ میلیون واحد در گردش است.

بهترین کیف پول های FIL

برای ذخیره سازی و خرید و فروش ارز دیجیتال FIL نیاز به یک کیف پول ایمن و معتبر دارید که می توانید در لیست زیر بهترین والت های FIL را مشاهده نمایید و متناسب با میزان سرمایه و شرایط خود یکی از آن ها را انتخاب کنید.

  • کیف پول Lotus
  • کیف پول Filfox
  • کیف پول Glif
  • کیف پول Trust
  • کیف پول Coinomi
  • کیف پول Atomic

آینده پیش روی FIL

پروژه ارز دیجیتال FIL یکی از بهترین و نوآورانه ترین پروژه های حوزه بلاک چین است. مشکلاتی در زمینه ذخیره سازی داده و اطلاعات وجود دارد که فایل کوین در تلاش است با استفاده از سیستم IPFS و فناوری بلاک چین مشکلات این حوزه را حل کند. فایل کوین یکی از موفق ترین عرضه اولیه های تاریخ ارزهای دیجیتال را به نام خود زد و پس از سه سال از گذشت جمع آوری سرمایه، در سال ۲۰۲۰ و با قیمتی چند برابر قیمت عرضه اولیه روانه بازار شد. فایل کوین پروژه قدرتمندی است. اما برای سرمایه گذاری در آن باید کمی محتاطانه عمل کنید. چرا که هنوز آنطور که باید نتوانسته جایگاه خود را تثبیت کند.