نماد زیلیکا

زیلیکاZIL

#کوین

قیمت زیلیکا Zilliqa

-4.28%
0.02257 $
تومان
$0.02252
$0.02377
بالاترین قیمت زیلیکا امروز0.02377 $
پایین‌ترین قیمت زیلیکا امروز0.02252 $
حجم معاملات84,685,426 $
حجم معاملات ارز1,952,493

نمودار قیمت لحظه‌ای زیلیکا

توضیحات بیشتر

خریدزیلیکا ZIL به همراه قیمت لحظه‌ای زیلیکا، نمودار و تحلیل

خرید زیلیکا از صرافی تاپ کنز، به راحتی و به صورت آنلاین میتوانید ارز زیلیکا ZIL خرید و فروش کنید.

ارز زیلیکا بر مبنای شبکه بلاک چین طراحی شده است و از ویژگی‌های منحصر‌به‌فردی برخوردار است. این پلتفرم از راهکارهای هوشمندانه‌ای برای کیفیت معاملات در سیستم خود استفاده می‌کند و اهدافی همچون مقیاس پذیری در بازار معامله همراه با بازدهی بالا، ترافیک کم در شبکه و تراکنش سریع‌تر را دنبال می‌کند. همچنین به دلیل مزایایی که خرید ارز zil برای کاربران به دنبال دارد، بسیاری از معامله گران بر این شبکه سرمایه گذاری خواهند کرد. در این مطلب ضمن آشنایی بیشتر با ارز زیلیکا به سایر مباحث پیرامون آن هم پرداخته خواهد شد.

ارز زیلیکا چیست؟

در اغلب ارزهای دیجیتال همانند بیت کوین یا اتریوم، مسائلی مانند مقیاس‌پذیری یا توان عملیاتی وجود دارد که شبکه ارز زیلیکا با این مشکلات مقابله می‌کند. شبکه زیلیکا با به‌کار‌گرفتن شاردینگ، برای افزایش سرعت تراکنش‌ها و ایجاد شبکه‌ای ایمن و مقیاس‌پذیر بهره می‌برد. 

توسعه‌دهندگان این ارز معتقداند زیلیکا اولین بلاک چینی است که با استفاده از شاردینگ در راستای مشکل مقیاس‌پذیری گام برداشته است و تا حدود بسیار زیادی موفق بوده است. در واقع این شبکه ارز دیجیتال با کمک شاردینگ سبب سرعت بیشتر در تراکنش‌ها و کاهش ترافیک شبکه می‌شود.  

 

تاریخچه ارز زیلیکا

این ارز در سال 2017 به‌صورت رسمی به بازار ارزهای دیجیتال عرضه شد. ارز دیجیتال زیلیکا توسط اساتید برتر دانشگاه کالیفرنیا و سنگاپور طراحی شده است. در ابتدا این ارز را به‌صورت خصوصی در تاریخ 4 ژانویه 2018 عرضه کردند. در این تاریخ پس‌از عرضه اولیه تقریبا حدود 18.3 میلیون دلار سرمایه جذب شد. ارز زیلیکا، در سال 2019 بلاک چین انحصاری خود را ساخت و با نماد zil وارد بازار شد. مدیر فنی پروژه این ارز دیجیتال، فردی به نام آمریت کومار است که  از پژوهشگران ملی دانشگاه سنگاپور است. سایر مدیران این پروژه کسانی همچون یوغی جیا و مکس کانتلیا هستند.

 

نحوه عملکرد ارز ZIL چگونه است؟

با توجه به این‌که شبکه ZIL با تکیه بر شاردینگ عمل می‌کند؛ بنابراین در وهله اول برای آگاهی از نحوه عملکرد ارز زیلیکا، باید بدانیم که شاردینگ چیست و چطور عمل می‌کند. شاردینگ نوعی فناوری است که می‌تواند شبکه را به چند دسته از نودها که به آنان شارد گفته می‌شود، تقسیم کند. به این معنا که شاردها می‌توانند هر یک از تراکنش‌ها را به‌صورت مجزا از یکدیگر بررسی و پردازش کنند. درصورتی‌که برای سایر ارزهای دیجیتال، تراکنش‌ها در یک گروه بزرگ، همگی به همراه هم صورت می‌گیرد که بدین ترتیب با بیشترشدن حجم تراکنش‌ها، سرعت معاملات کاهش خواهد یافت. 

اما در خصوص شبکه ارز zil هرچه تراکنش‌ها بیشتر شوند، سرعت افزایش خواهد یافت؛ چراکه هر چه تعداد شاردها بیشتر باشد می‌توان تراکنش‌های بیشتری را به‌صورت همزمان پردازش کرد؛ اما یکی از مسائلی که عمل شاردینگ به همراه دارد، دشوار‌بودن رسیدن به اجماع برای تایید تراکنش‌ها است. برای مثال طبق پروتکل اجماع برخی از ارزهای دیجیتال مانند بیت کوین، برای تایید تراکنش نیاز به توافق نیمی از نودها است که این امر می‌تواند بسیار دشوار و کند باشد. 

اما ارز زیلیکا با قابلیت مکانیزم اجماع ترکیبی می‌تواند از این مسئله اجتناب کند. به این صورت که در مکانیزم اجماع ارز zil، شاردها مسئولیت تایید تراکنش‌ها را به عهده دارند که در این صورت نیازی به پردازش تمام بلاک‌های اطلاعات نیست. همچنین این شبکه برای ایمن‌بودن فرایند تایید، دارای یک لایه دوم است که در آن تعدادی از نودها که به آن‌ها کمیته DS گفته می‌شود، بلاک‌های کوچک‌تر را در قالب یک بلاک کامل، ترکیب خواهند کرد. بدین ترتیب کمیته DS می‌تواند به کل بلاک چین دسترسی داشته باشد و فرایند اعتبار سنجی تراکنش‌ها را تایید کند.

 

چرا ارز دیجیتال زیلیکا برای سرمایه گذاری ارزشمند است؟

ارز زیلیکا می‌تواند شیوه‌ای برای ذخیره‌سازی ارزش و واسطه‌ای برای تبادلات باشد که معامله‌گران با استیک‌کردن بخشی از سرمایه خود می‌توانند پاداش و سود دریافت کنند. به‌علاوه کاربران به میزان ارز دیجیتال استیک‌شده خود می‌توانند در اداره شبکه زیلیکا مشارکت کنند. همچنین به دلیل عرضه محدود، ارزش ارز دیجیتال زیلیکا بر اثر تورم و نوسانات بازار، کاهش نخواهد یافت. به همین دلیل ارز ZIL عاملی مناسب برای ذخیره‌سازی ارزش و سرمایه‌گذاری در بلندمدت خواهد بود

 

روش خرید ارز zil

خرید و فروش هر نوع ارز دیجیتال از طریق صرافی‌های داخلی و خارجی انجام خواهد شد. رمز ارز zil هم به دلیل محبوبیت خود توسط بسیاری از صرافی‌های دیجیتال پشتیبانی می‌شود و می‌توان آن را با سایر ارزهای دیجیتال مبادله کرد. برای خرید ارز zil ابتدا باید یک صرافی دیجیتال معتبر داخل ایران را انتخاب کنید. به دلیل این‌که کشور ایران تحریم است کاربران با هویت ایرانی نمی‌توانند با صرافی‌های دیجیتال خارجی معامله کنند.

بعداز این‌که صرافی دیجیتال خود را انتخاب و حساب کاربری را ایجاد کردید، می‌توانید با انتخاب روش پرداخت (خریداری از طریق ارزهای فیات یا ارزهای دیجیتال)، مقدار مورد نظر خود از  ارز زیلیکا را خریداری کنید. بهترین روش برای خرید این ارز مراجعه به صرافی‌های دیجیتال ایرانی و معتبر است؛ چراکه در این صورت هرگز نگران مسدودشدن حساب کاربری و ازدست‌رفتن سرمایه خود نخواهید بود.

 

کیف پول‌های مناسب ارز زیلیکا

این ارز دیجیتال را می‌توانید در انواع کیف پول‌ها که مشهورترین آن‌ها اتمیک، لجر نانو اس و تراست هستند، ذخیره کنید. همچنین سایر کیف پول‌ها همانند  ZilPay یا Infinito هم می‌توانند برای ذخیره سازی این ارز مناسب باشند.  

                                                                      

قیمت ارز zil

قیمت این ارز تحت‌تاثیر عوامل گوناگونی همانند اخبارهای متعدد، نوسانات بازار و غیره متغیر است. ارز زیلیکا دارای ارزش 701.51 میلیون دلار است و در رتبه 71 بازار قرار دارد. سهم این ارز از کل بازار حدود 0.05 درصد است. قیمت هر واحد از ارز zil معادل 0.054577 دلار و برابر با 30.995 تومان است. بالاترین قیمت ارز zil در تاریخ 24 آذر سال 1400 معادل با 758.446.37 دلار بوده است که در حال حاضر ارزش آن 99.99 درصد پایین‌تر است.

 

سوالات متدوالدر ارتباط با ارز زیلیکا

ارز زیلیکا چیست؟

شبکه ارز دیجیتال zil مبتنی‌بر بلاک چین است که با تکیه بر شاردینگ، سرعت تراکنش‌ها را افزایش داده است.

آینده ارزzil  چگونه است؟

با توجه به روش‌های هوشمندانه‌ای که توسعه‌دهندگان این ارز برای کیفیت بیشتر شبکه به‌کار گرفته‌اند، به‌نظر می‌رسد ارز zil از آینده‌ خوبی برخوردار باشد.

خرید ارز zil چگونه است؟

شما کاربران گرامی می‌توانید این ارز را با مراجعه به صرافی‌ دیجیتال تاپ کنز در سریع‌ترین زمان ممکن خریداری کنید.

قیمت ارز zil چه قدر است؟

هم اکنون قیمت هر واحد از این ارز حدود 0.054577 دلار و برابر با 30.995 تومان است.

کیف پول‌های مناسب ارز zil کدام‌اند؟

در حال‌حاظر کیف پول‌های اتمیک، لجر نانو اس، تراست در بین بهترین کیف پول‌های ارز زیلیکا قرار دارند.

 

سخن پایانی

شبکه ارز زیلیکا به دلیل این‌که از روش شاردینگ استفاده می‌کند، توانسته است با بسیاری از مسائل که سایر رمزارزهای دیجیتال با آن‌‎ها رو‌به‌رو هستند، مقابله کند. برای مثال در این شبکه با افزایش تراکنش‌ها، ترافیکی ایجاد نشده است و از سرعت معاملات کاسته نخواهد شد. همچنین از آن‌جاکه ارائه این ارز محدود است، با نوسانات بازار و تورم، قیمت آن کاهش نخواهد یافت؛ بنابراین بسیاری از کاربران به خرید و فروش ارز zil تمایل دارند.