نماد اپتیمیسم

اپتیمیسمOP

#توکن

قیمت اپتیمیسم Optimism

-3.57%
1.839 $
تومان
$1.806
$2.006
بالاترین قیمت اپتیمیسم امروز2.006 $
پایین‌ترین قیمت اپتیمیسم امروز1.806 $
حجم معاملات19,499,826 $
حجم معاملات ارز37,097,905

نمودار قیمت لحظه‌ای اپتیمیسم

توضیحات بیشتر

خرید Optimism به همراه قیمت لحظه ای ارز OP ، نمودار و تحلیل

خرید Optimism از صرافی تاپ کنز، به راحتی و به صورت آنلاین میتوانید ارز OP خرید و فروش کنید.

ارز OP یا اپتیمیسم Optimism چیست؟

ارز اپتیمیسم یک بلاکچین لایه دوم اتریوم است که برای افزایش نودهای بلاکچین و درنتیجه افزایش توان عملیاتی آن ایجاده شده است. ارز OP از امنیت شبکه اتریوم سود می‌برد و درعوض به اکوسیستم اتریوم کمک میکند.

خرید ارز op

Optimism یکی از بزرگترین راه حل های مقیاس پذیری برای اتریوم با بیش از 300 میلیون دلار دارایی قفل شده است. این پروتکل تاکنون میزبان 35 برنامه کاربردی در اکوسیستم خود بوده است که بزرگترین آنها Synthetix (بازار مبادله مشتقات)، Uniswap(صرافی غیر متمرکز) و Velodrome ( بازار ساز خودکار) می باشند. کاربران برای استفاده از شبکه Optimism می توانند با افزودن زنجیره آن بر بستر Metamask خود و پل زدن توکن هایی مانند ETH به L2 آغاز کنند. در 31 می 2022، Optimism ایردراپ مورد انتظار توکن OP خود را انجام داد. این ایردراپ آنقدر محبوب بود که برای مدت کوتاهی سرعت بلاک چین Optimism را کاهش داد.

ارز OP توسط چه کسانی ایجاد شده است؟ 

ارز OP توسط شرکت Optimism که یک بنیاد غیرانتفاعی است رهبری میشود. این ارز مانند اتریوم، با هدف اینکه به یه سرویس غیرمتمرکز غیرسود محور تبدیل شود، فعالیت میکند. ارز OP کاملا از طریق کمک های مالی تامین میشود. این شبکه توسط بنیاد Optimism رهبری می شود که یک سازمان خصوصی است که به رشد اکوسیستم Optimism اختصاص داده شده. هدف Optimism مانند اتریوم تبدیل شدن به یک زیرساخت عمومی کاملاً غیرمتمرکز است که سود محور نیست. Optimism کاملاً از طریق کمک های مالی تأمین می شود که باعث رشد و پایداری کالاهای عمومی می شود.

چرا ارز optimism بخریم؟

Optimism بر اساس چهار اصل طراحی شده است:

  • سادگی
  • عمل گرایی
  • پایداری
  • خوش بینی

هدف Optimism به حداقل رساندن تعداد متغیرهای شبکه است در حالی که یک راه حل لایه دو برای اتریوم ایجاد می کند. در واقع به معنای استفاده از کد و زیرساخت اثبات شده اتریوم در صورت امکان است. بنابراین Optimism قصد دارد کد خود را تا حد امکان ساده نگه دارد و مستقیماً با پایگاه های کد موجود کار کند.

این اکوسیستم بیشتر بر عملگرایی تأکید دارد و بر اساس نیازها و محدودیت های دنیای واقعی تیم خود و کاربرانی که با اکوسیستم درگیر هستند هدایت می شود. از این رو، Optimism به دنبال پیاده سازی ویژگی هایی مانند EVM (ماشین مجازی اتریوم) در طول زمان است.

فرآیند طراحی Optimism مبتنی بر ایده پایداری بلندمدت و عدم استفاده از میانبر برای مقیاس‌پذیری است. به همین دلیل است که از جمع‌بندی‌های خوش‌بینانه استفاده می‌کند و از مکانیسم اجماع اتریوم برای مقیاس‌بندی شبکه بهره می‌برد. بلوک ها بر روی لایه دوم ساخته و اجرا می شوند، در حالی که تراکنش های کاربر دسته بندی می شوند و به لایه اول (اتریوم) ارسال می شوند. در این حالت تراکنش ها بلافاصله پذیرفته یا رد می شوند و هیچ صف انتظاری ایجاد نمی شود. این عملکرد یک تجربه کاربری سیال را تضمین می کند و در عین حال امنیت را از طریق مکانیسم اجماع اتریوم تضمین می کند.

تراکنش‌ها بدون اثبات اعتبار مستقیم به اتریوم ارسال می‌شوند و می‌توانند برای مدت معینی (در حال حاضر هفت روز) به چالش کشیده شوند. پس از آن، یک تراکنش تایید در نظر گرفته می شوند. به همین دلیل است که برداشت از Optimism به اتریوم هفت روز طول می کشد.

چند ارز اپتیمیسم در بازار ارزدیجیتال در گردش است؟

عرضه اولیه توکن OP 4,294,967,296 با نرخ تورم 2 درصد در سال است. در سال اول، 30 درصد از عرضه اولیه توکن برای توزیع در اختیار بنیاد قرار خواهد گرفت. پس از سال اول، دارندگان توکن به تعیین بودجه توزیع سالانه OP بنیاد رأی خواهند داد. این بنیاد انتظار دارد تخصیص سالانه زیر را به دنبال داشته باشد:

  • سال 2: 15 درصد از عرضه اولیه توکن
  • سال 3: 10 درصد از عرضه اولیه توکن
  • سال 4: 4 درصد از عرضه اولیه توکن

شبکه Optimism چگونه ایمن می شود؟

Optimism از مجموعه های خوش بینانه استفاده می کند. جمع‌آوری‌های خوش‌بینانه (OR) می‌توانند تراکنش‌های روی بلاک چین لایه دوم را به‌طور مطمئن ثبت کنند و به صورت دوره‌ای تراکنش‌ها را به بلاک‌چین لایه اول ارسال کنند. اعتبارسنج های خارجی این دسته از تراکنش های جمع آوری شده را تأیید می‌کنند، که برداشت وجوه از لایه دو را که در مجموعه‌های خوش‌بینانه اجرا می‌شود (معمولاً یک هفته) به تاخیر می‌اندازد.

چگونه ارز اپتیمیسم OP بخریم؟

کافی است در صرافی تاپ کنز ثبت نام کنید، بعد از احراز هویت از طریق کارت بانکی برای خرید ارز optimism اقدام کنید.