نماد چین لینک

چین لینکLINK

#توکن

قیمت چین لینک Chainlink

-0.43%
14.257 $
تومان
$14.192
$14.86
بالاترین قیمت چین لینک امروز14.86 $
پایین‌ترین قیمت چین لینک امروز14.192 $
حجم معاملات1,904,555 $
حجم معاملات ارز27,584,372

نمودار قیمت لحظه‌ای چین لینک

توضیحات بیشتر

خرید چین لینک LINK به همراه قیمت لحظه‌ای، نمودار و تحلیل

خرید چین لینک از صرافی تاپ کنز، به راحتی و به صورت آنلاین میتوانید ارز دیجیتال چین لینک LINK خرید و فروش کنید.

ارز دیجیتال چین لینک چیست؟

در همان ابتدای پیدایش فناوری بلاک چین، تراکنش ها با یک مشکل اساسی مواجه بودند. اینکه اطلاعات و داده های کاربران دائما بین جهان واقعی و بلاک چین مجازی در رفت و آمد بودند و هر آن ممکن بود که در دنیای واقعی اطلاعات به هر نحوی دستخوش تغییر شود. اینجا بود که چین لینک به وجود آمد. پروژه ای که رابطه بین بلاک چین ها و دنیای واقعی را برای اولین بار با استفاده از یک منطق هوشمندانه امکان پذیر کرد. همان طور که گفته شد داده ها و اطلاعات در این رفت و آمد ممکن است دچار تغییراتی شوند.

 

چین لینک داده هایی غیر قابل تغییر و کاملا قابل اعتماد برای قراردادهای هوشمند در بلاک چین فراهم نموده است. چیزی که به آن نام اوراکل داده اند. در واقع اوراکل واسطه ای است که اطلاعات را بین بلاک چین و دنیای خارجی بدون هیچ گونه تغییری منتقل می کند. در واقع می توان گفت چین لینک اولین اوراکل ایجاد شده در سیستم های غیر متمرکز است که اطلاعات خروجی را برای بلاک چین فراهم می کند. برای آشنایی بیشتر با چین لینک در ادامه با ما همراه باشید.

تاریخچه پیدایش چین لینک

سه تن از توسعه دهندگان بلاک چین به نام های استیو الیس، آری جولز و سرگی نازاروف شرکتی به نام اسمارت کانترکت را در سال ۲۰۱۴ تاسیس کردند. شرکتی به نام دیتا کالکتیو سرمایه گذار اسمارت کانترکت بود. این شرکت در همان ابتدا با هدف ایجاد یک پل ارتباطی بین منابع خروجی و بلاک چین ها به وجود آمد. این شرکت نسخه اولیه ای از چین لینک را ارائه دادند. اما جالب است بدانید که نسخه اولیه به صورت متمرکز طراحی شده بود و به شکل غیر متمرکز امروزی نبود. در نهایت در سال ۲۰۱۷ و با رفع این مشکل توانستند در همین سال چین لینک غیر متمرکز را به دنیا معرفی کنند.

توکن چین لینک

ارز دیجیتال لینک(LINK) توکن بومی شبکه چین لینک است که برای پرداخت هزینه ها در شبکه مورد استفاده قرار می گیرد. این توکن روی بستری از اتریوم فعالیت می کند و نوعی رمز ارز ERC20 است. در عین حال می تواند توکن های مربوط به استاندارد ERC223 را نیز فراخوانی و انتقال دهد. این قابلیت شراطی فراهم نموده است که قراردادهای هوشمند بتوانند واحدهای لینک را در طول یک تراکنش، پردازش و دریافت کنند. همچنین واحدهای لینک به عنوان پاداش به اپراتورهای موجود در شبکه(نودها) پرداخت می شود.

قیمت ارز دیجیتال LINK

میزان ارزش LINK به تعداد اپراتورهایی که در شبکه فعالیت می کنند وابسته است. عامل دیگری که در تعیین قیمت رمز ارز لینک موثر است میزان کارایی شبکه چین لینک است. هرچه شبکه کاربرد بیشتر و گسترده تری داشته باشد، به همان میزان ارزش توکن های شبکه افزایش پیدا می کند.

 

این رمز ارز از ابتدای عرضه تا سال ۲۰۲۰ روندی صعودی اما بسیار آرام داشت. اما پس از اینکه کاربرد چین لینک در حوزه دیفای افزایش پیدا کرد، قیمت توکن آن نیز بالا رفت و به هر واحد ۲۰ دلار رسید. بیشترین ارزش این رمز ارز زمانی بود که بازار ارزهای دیجیتال در حالت بازار گاوی(روند صعودی قیمت ها) قرار گرفت و قیمت این رمز ارز به بالاترین حد خود یعنی ۵۲ دلار رسید. اما بازار پس از مدتی سقوط کرد و ارزش این رمز ارز نیز کاهش پیدا کرد و به ۱۸ دلار رسید.

تعداد توکن های LINK

تعداد کل واحدهای ارز LINK در مجموع ۱ میلیارد واحد است که در عرضه اولیه سال ۲۰۱۷، میزان ۳۵ درصد از واحدهای این توکن به فروش رسید. هر لینک در ابتدای کار با قیمت ۰/۱۱ دلار به فروش رسید. شرکت قصد داشت در عرضه اولیه میزان ۳۲ میلیون دلار سود دریافت کند که در این راه نیز موفق عمل کرد. از آنجا که تعداد واحدهای این رمز ارز محدود است، امکان تولید بیشتر توکن های لینک از طریق توسعه دهندگان وجود ندارد و به همین خاطر با گذشت زمان کمیاب تر شده و در نتیجه ارزش آن بالاتر خواهد رفت.

 

همانطور که گفته شد، ۳۵ درصد از کل توکن ها در عرضه اولیه به فروش رسید. ۳۰ درصد در اختیار توسعه دهندگان است که برای پیشرفت شبکه خرج می کنند و باقیمانده نیز به عنوان پاداش اپراتورهای شبکه در نظر گرفته شده است.

قیمت چین لینک

ارز دیجیتال LINK به دلیل کاربردهایی که در دنیای بلاک چین دارد، خیلی زود توانست به بالاترین رتبه های جدول رمز ارزها دست پیدا کند. در حال حاضر این رمز ارز در رتبه ۱۳ جدول ارزهای دیجیتال قرار گرفته است و ۰/۶۲ درصد از سهم بازار را در اختیار دارد. بالاترین قیمتی که لینک تاکنون تجربه کرده میزان ۵۲/۸۷ دلار و در اواخر اردیبهشت ۱۴۰۰ بوده است و در حال حاضر ۴۸ درصد از ارزش خود را از دست داده است.

بهترین کیف پول های چین لینک

برای اینکه بتوانید واحدهای چین لینک را ذخیره، دریافت و یا ارسال کنید نیاز به یک کیف پول معتبر دارید. در ادامه با بهترین کیف پول های لینک آشنا خواهید شد.

  • کیف پول سخت افزاری ترزور: امنیت بالا و امکان خرید آفلاین
  • کیف پول سخت افزاری لجر نانو اس: امنیت بالا و امکان خرید آفلاین
  • کیف پول نرم افزاری موبایلی تراست: رابط کاربری ساده، امنیت بالا، پشتیبانی قوی
  • کیف پول نرم افزاری موبایلی سیف پال: رابط کاربرپسند، برخورداری از تیم پشتیبانی قوی و امنیت بسیار بالا
  • کیف پول نرم افزاری مای اتر والت: کیف پول متن باز اتریوم که برای تمام توکن های ERC20 بهترین گزینه است.
  • کیف پول نرم افزاری متامسک: کیف پول متن باز اتریوم که برای تمام توکن های ERC20 بهترین گزینه است.

توجه داشته باشید که حتما پیش از استفاده از هر نوع کیف پول، ابتدا از آن بک آپ تهیه کنید و کلمات بازیابی را جایی ثبت کنید تا در صورت لزوم به آن دسترسی داشته باشید. چرا که ممکن است تمامی سرمایه خود را از دست بدهید. در صورتی که می خواهید سرمایه زیادی را صرف ارزهای دیجیتال کنید حتما از کیف پول های سخت افزاری استفاده کنید. چرا که امنیت سرمایه شما را تضمین خواهد کرد.