نماد مینا

میناMINA

#کوین

قیمت مینا Mina

-4.34%
0.766 $
تومان
$0.76
$0.827
بالاترین قیمت مینا امروز0.827 $
پایین‌ترین قیمت مینا امروز0.76 $
حجم معاملات4,051,355 $
حجم معاملات ارز3,207,442

نمودار قیمت لحظه‌ای مینا

توضیحات بیشتر

خرید مینا MINA به همراه قیمت لحظه‌ای، نمودار و تحلیل

خرید مینا در صرافی تاپ کنز، به راحتی و به صورت آنلاین میتوانید ارز مینا MINA خرید و فروش کنید.

ارز مینا MINA چیست؟

مینا پروتکل در سال ۲۰۱۷ به عنوان پروژه ای معرفی شد که به جای قدرت محاسباتی بالا از روش رمزنگاری اثبات با دانش صفر استفاده می کند. ارز دیجیتال MINA در ابتدای کار با نام Coda Protocol روانه بازار شد. اما به دلیل شباهت زیاد به بلاک چین Corda توسعه دهندگان نام آن را Mina Protocol تغییر دادند.

ویژگی های توکن MINA و شبکه Mina Protocol

هر توکن MINA قادر است به یک میلیون واحد کوچکتر تقسیم شود که به هر یک از این واحدها یک Nanomina (نانومینا) گفته می شود. شبکه ارز دیجیتال MINA طبق الگوریتم اثبات سهام اوربوروس ارائه شده است. این شبکه بر مبنای وثیقه گذاری فعالیت می کند. در واقع کاربران با استیک کردن توکن های مینا در شبکه، به امنیت شبکه و اضافه شدن یک بلاک به بلاک چین مینا کمک می کنند و در مقابل پاداش خود را به صورت توکن های MINA دریافت می کنند. هر چقدر کاربران توکن های بیشتری داشته باشند، شانس خود را برای اضافه کردن بلاک و دریافت پاداش از شبکه افزایش می دهند.

 

یکی از مهم ترین ویژگی های بلاک چین مینا این است که حجم بسیار کمی دارد. حجم کلی این بلاک چین ۲۲ کیلوبایت است که در مقابل حجم بلاک چین بیت کوین که ۳۵۰ مگابایت است، حجم ناچیزی محسوب می شود. دلیل این حجم کم هم روش اثبات با دانش صفر (ZK-Snarks) است. مینا از تمام ویژگی های یک شبکه بلاک چینی غیر متمرکز اعم از سرعت بالا و تمرکززدایی برخوردار است. بلاک چین فشرده لقبی است که به مینا پروتکل داده شده است.

بنیان گذاران پروژه مینا

بنیان گذاران پروژه ارز دیجیتال MINA از ملیت های مختلفی بودند. ایوان شاپیرو مدیر عامل اصلی اکوسیستم مینا است که در گذشته تجربه فعالیت در کمپانی موزیلا را دارد. جان سین سیناتی مدیر اجرایی شبکه زی کش، تس رینارسون معاون مدیریت و یکی از توسعه دهندگان ارشد مینا، سیت اینگز مشاور حقوقی پروتکل مینا و جیل کارلسون به عنوان مشاور در زمینه فناوری بلاک چین تیم اصلی تشکیل دهنده مینا هستند.

قیمت و رتبه MINA در بازار ارزهای دیجیتال

ارز دیجیتال MINA در ابتدای کار در سال ۲۰۲۱ با قیمت ۱.۸ دلار در صرافی های ارز دیجیتال لیست شد. اما پس از لیست شدن در صرافی ها به شدت دچار افت قیمت شد. اما مجددا رشد قیمت پیدا کرد و قیمت آن به ۵ دلار رسید. اما این افزایش قیمت عمر چندانی نداشت و تا دو ماه در محدوده قیمت ۱ دلار معامله شد. این رمز ارز با افت و خیزهای قیمتی زیادی روبرو بود و قیمت آن بین ۳ تا ۶ دلار تا فروردین ۱۴۰۰ متغیر بود.

 

ارز دیجیتال MINA در حال حاضر و در زمان نگارش این مطلب رتبه ۸۷ بازار ارزهای دیجیتال را به خود اختصاص داده است و ۰.۰۴ درصد از سهم بازار را در اختیار دارد. این رمز ارز در تاریخ ۲۹ فروردین ماه ۱۴۰۰ به بالاترین قیمت خود دست پیدا کرد. بالاترین قیمت مینا ۱۷۶.۵۲ دلار بوده است که در حال حاضر ۹۸.۶۶ درصد از ارزش خود را از دست داده است. تعداد کل توکن های مینا ۸۲۴.۱ میلیون واحد است که از این میزان ۳۷۷.۳۵ میلیون واحد در گردش است.

کیف پول های ارز دیجیتال MINA

برای نگهداری ارزهای دیجیتال نیاز به والتی با امنیت و اعتبار بالا دارید. برای ذخیره و خرید و فروش ارز دیجیتال MINA از کیف پول های زیر که امنیت و اعتبار آن ها توسط کاربران زیادی تایید شده است می توانید استفاده کنید.

  • کیف پول سخت افزاری Trezor One: از رمز ارزهای بسیاری پشتیبانی می کند و امنیت بالایی دارد.
  • کیف پول سخت افزاری Ledger Nano S: یکی از امن ترین والت های ارزهای دیجیتال است که با ذخیره رمز ارز MINA در آن می توانید به عنوان یک نود در شبکه فعالیت داشته باشید.
  • کیف پول نرم افزاری Staking Power: امنیت بالایی دارد و رابط کاربری ساده ای دارد و برای ذخیره رمز ارز مینا گزینه مناسبی است.
  • کیف پول نرم افزاری Clorio Wallet: رابط کاربری ساده ای دارد و می توانید برای ذخیره و خرید و فروش MINA از آن استفاده کنید. از این والت می توانید برای استیک کردن توکن های MINA در شبکه استفاده کنید.
  • کیف پول تحت وب Auro Wallet: این والت به عنوان افزونه روی مرورگر نصب می شود و کاربران می توانند توکن های مینا را در این والت استیک کنند و در مقابل پاداش خود را دریافت کنند.
  • کیف پول نرم افزاری SafePal: کاربران با استفاده از این والت می توانند از امکان سواپ کردن ارزهای دیجیتال استفاده کنند.

آینده پیش روی رمز ارز MINA

عوامل متعددی در آینده این رمز ارز دخیل هستند. در صورتی که کاربران، سازمان ها و شرکای تجاری بزرگ از ارز دیجیتال MINA و شبکه آن حمایت کنند و بیش از همه توسعه دهندگان با تلاش خود می توانند بر موفقیت این شبکه تاثیرگذار باشند و تمام این عوامل با هم می توانند آینده روشنی برای این رمز ارز رقم بزنند.