نماد پولکادات

پولکاداتDOT

#کوین

قیمت پولکادات Polkadot

-2.93%
6.932 $
تومان
$6.889
$7.18
بالاترین قیمت پولکادات امروز7.18 $
پایین‌ترین قیمت پولکادات امروز6.889 $
حجم معاملات1,872,542 $
حجم معاملات ارز13,156,296

نمودار قیمت لحظه‌ای پولکادات

توضیحات بیشتر

خرید پولکادات DOT به همراه قیمت پولکادات، نمودار و تحلیل

خرید پولکادات از صرافی تاپ کنز، به راحتی و به صورت آنلاین میتوانید ارز دیجیتال پولکادات DOT خرید و فروش کنید.

پولکادات چیست؟

شبکه های جدید ارزهای دیجیتال بیشتر با هدف رفع ایرادات نسل اول یعنی بیت کوین و اتریوم به وجود آمدند. جدیدترین نسل این شبکه ها پولکادات(Polkadot) است. پولکادات با ارز دیجیتال DOT با هدف تشکیل شبکه ای واحد از بلاک چین های هدفمند و یکپارچه به وجود آمد تا بتواند مشکلات مقیاس پذیری، سرعت پایین و کارمزد بالای شبکه ارزهای دیجیتال را بهبود ببخشد. این شبکه راه حلی است برای رفع مشکل بلاک چین ها و به خوبی توانسته است از عهده آن بر بیاید.

 

ویژگی هایی همچون تراکنش های بسیار سریع، کارمزد مقرون به صرفه، بلاک چین های بسیار و ساخت برنامه هایی که بی وقفه و بدون هیچگونه دخالت و دستکاری به کار خود ادامه می دهند، همه و همه تمام آن چیزهایی است که شبکه قدرتمند پولکادات از آن بهره مند است و از این حیث بسیاری از سرمایه گذاران منتظر رشد نجومی ارز دیجیتال DOT هستند. این شبکه توانسته است زنجیره ای از بلاک چین ها را در اختیار کاربران قرار دهد تا به راحتی بتوانند با یکدیگر تعامل داشته باشند. در ادامه با این شبکه و ارز دیجیتال آن بیشتر آشنا خواهید شد. پس در ادامه با ما همراه باشید.

تیم سازنده شبکه پولکادات

بنیان گذار شبکه ارز دیجیتال DOT آقای گوین وود است که خود یکی از مهندسان و مدیران ارشد شبکه اتریوم بود. او دو بنیاد به نام های Web3 و PTL را نیز تاسیس کرده است که هر دوی آن ها در جهت پشتیبانی و حمایت از شبکه پولکادات فعالیت می کنند. بنیاد Web3 عهده دار وظایفی از قبیل حمایت و توسعه از شبکه پولکادات است. این بنیاد به تکنولوژی هایی توجه نشان می دهد که به پایداری نسل های جدید شبکه ارزهای دیجیتال و تمرکززدایی آن ها کمک می کنند.

وضعیت ارز دیجیتال پولکادات

ارز دیجیتال DOT در عرضه اولیه شبکه پولکادات در سال ۲۰۱۷ به میزان ۱۴۰ میلیون دلار برای این شرکت سودآوری داشت. در ادامه و در سال های ۲۰۱۹ و ۲۰۲۰ نیز شرکت تصمیم گرفت این رمز ارز را به صورت خصوصی به فروش برساند که باز هم از این راه ۱۰۰ میلیون دلار به دست آورد. یکی از کیف پول های این رمز ارز به نام اتریوم پاریتی دچار مشکل شد و از این رو تقریبا نصف توکن های این شبکه قفل شد. اما هیچ تاثیری بر روی فعالیت شبکه پولکادات و توانایی های آن نداشت. در سال ۲۰۲۰ شبکه اجازه داد توکن های باقیمانده در صرافی ها معامله شوند و روز به روز نیز قیمت آن سر به فلک می کشد و در جدول رمز ارزها در کنار قدرتمند ترین آن ها و در میان ۱۰ رتبه برتر قرار گرفته است.

اهداف ارز دیجیتال پولکادات

ارز دیجیتال DOT بیشتر به سه دلیل در شبکه مورد استفاده قرار می گیرد:

 • Staking: نوعی سهام گذاری در شبکه است و به این معنا که این شبکه کاربران خود را به داشتن رفتاری درست و منطقی با توجه به نظریه بازی دعوت می کند. در صورتی که کاربر رفتار درستی داشته باشد پاداش دریافت خواهد کرد و در صورتی که بخواهد دست به خرابکاری بزند، توکن های خود را از دست خواهد داد. به این ترتیب دیگر هیچ عاملی نمی تواند امنیت شبکه را تهدید کند.
 • Governance: سرمایه گذاران شبکه از حاکمیت برخوردارند. در واقع صاحبان ارز دیجیتال DOT(ریلی چین) که در شبکه فعالیت دارند، می توانند روی آن حاکمیت داشته باشند. همچون بلاک چین های دیگر سود قابل توجهی که از استخراج به دست می آید تنها متعلق به یک فرد نخواهد بود و تمام امتیازات بین سرمایه گذاران شبکه تقسیم می شود.
 • Bonding: شبکه از طریق اثبات سهام فعالیت می کند. به این معنا که بلاک چین های جدید در شبکه از طریق وثیقه گذاری ارز دیجیتال DOT به شبکه پولکادات اضافه می شوند و بلاک چین هایی که تاریخ انقضای آن ها گذشته و یا منسوخ شده اند، از طریق باز پس گیری DOT حذف خواهند شد.

نحوه خرید ارز پولکادوت dot

برای اینکه بتوانید ارز پولکادوت را در ایران معامله کنید باید چهار مرحله زیر طی کنید:

 • در صرافی تاپ کنز ثبت نام کنید.
 • احراز هویت خود را تکمیل کنید و منتظر تایید کارشناسان باشد.
 • بعد از تایید احراز هویت خود اقدام به واریز ریالی کنید.
 • ارز پولکادوت را خرید کنید.

کیف پول های ارز دیجیتال پولکادات

شاید تصور کنید ارز دیجیتال DOT نوپا است و هنوز کیف پول های زیادی از آن پشتیبانی نمی کنند. در حالی که این تفکر نادرست است و می توانید از کیف پول های بسیاری برای ذخیره و ارسال و دریافت این رمز ارز استفاده کنید. وب سایت رسمی پولکادات لیست بلندبالایی از کیف پول ها را برای استفاده کاربران معرفی کرده است که والت هایی که در زیر مشاهده می کنید تنها بخش کوچکی از آن هاست:

 • کیف پول موبایلی Parity Singer
 • کیف پول تحت وب Polkawallet
 • کیف پول موبایلی Imtoken
 • کیف پول موبایلی، تحت وب Math Wallet
 • کیف پول موبایلی Trust
 • کیف پول موبایلی Cobo Wallet
 • کیف پول موبایلی، دستکتاپ، تحت وب Guarda

آینده پیش روی ارز دیجیتال پولکادات

حمایت ها و تلاش هایی که از طرف بنیاد Web3 در مورد ارز دیجیتال DOT انجام شده است، باعث عملکرد فوق العاده این شبکه شده است. با توجه به موفقیت هایی که این رمز ارز در دو سال اخیر به دست آورده است و حمایت هایی که از طریق بنیادها از این شبکه انجام می شود و همچنین تعداد کیف پول هایی که از آن پشتیبانی می کنند می توان آینده آن را درخشان تصور کرد و می تواند گزینه مناسبی برای سرمایه گذاری باشد.