نماد آوی

آویAAVE

#توکن

قیمت آوی Aave

-2.78%
85.65 $
تومان
$84.46
$88.76
بالاترین قیمت آوی امروز88.76 $
پایین‌ترین قیمت آوی امروز84.46 $
حجم معاملات36,779 $
حجم معاملات ارز3,189,804

نمودار قیمت لحظه‌ای آوی

توضیحات بیشتر

خرید آوه AAVE به همراه قیمت لحظه‌ای اوه، نمودار و تحلیل

خرید آوه از صرافی تاپ کنز، به راحتی و به صورت آنلاین میتوانید ارز دیجیتال اوه AAVE خرید و فروش کنید.

ارز دیجیتال اوه چیست؟

 ارز اوه که قبلا با نام ETHLend شناخته می‌شد، یکی از قدیمی‌ترین سیستم‌های مالی غیرمتمرکز است و روی بلاک‌چین اتریوم اجرا می‌شود. این پلتفرم در ابتدا، با هدف وام‌دهی رمزارزها طراحی شد؛ اما کم‌کم، با توجه به تغییراتی که در دنیای کریپتو صورت گرفت، هدف پلتفرم AAVE به چیزی بیشتر از وام‌دهی تبدیل شد. اکنون این پلتفرم یک پروژه مالی غیرمتمرکز (دیفای) کامل و مجهز به چندین ابزار است.

روش کار این پلتفرم به این صورت است که سپرده‌گذاران برای کسب درآمد، نقدینگی را در اختیار بازار قرار می‌دهند؛ در حالی‌که وام‌گیرندگان می‌توانند در ازای پرداخت نرخ بهره متغیر، ارزهای دیجیتال را قرض کنند. با توجه به ساختار و عملکرد پلتفرم AAVE، ضروری است که شما به‌عنوان یکی از فعالان در حوزه رمزارزها، با آن آشنا شوید. به همین دلیل ما در این مقاله به معرفی ارز اوه می‌پردازیم.  

معرفی ارز اوه

AAVE در ژانویه 2017، توسط یک توسعه‌دهنده به نام Stani Kulechov که یک کارآفرین باتجربه در فناوری کریپتو و فضای بلاک‌چین است، راه‌اندازی شد. در واقعStani  در سال 2017، Ethlend را راه‌اندازی کرد؛ اما در سال 2018، به ارز AAVE تغییر نام داد. پروتکل ارز AAVE یک سیستم وام‌دهی است که به کاربران این امکان را می‌دهد تا با دارایی‌های کریپتو وام دهند، وام بگیرند و سود کسب کنند. این پلتفرم یک پروتکل غیرمتمرکز بازار پول است که در آن کاربران می‌توانند به‌عنوان وام‌گیرنده یا وام‌دهنده شرکت کنند.

در اینجا، وام‌گیرندگان می‌توانند با پرداخت نرخ‌های بهره متغیر، ارزهای دیجیتال را قرض کنند. در عین حال، وام‌دهندگان، نقدینگی را برای کسب درآمد غیرفعال در قالب بهره در اختیار بازار قرار می‌دهند. به عبارت ساده‌تر، پروتکل ارز اوی یک پلتفرم وام‌دهی غیرمتمرکز مالی (DeFi) است که یک سیستم باز و شفاف ایجاد می‌کند تا بدون دخالت هیچ واسطه‌ای کار کند. پروتکل AAVE که بر بلاک‌چین اتریوم اجرا می‌شود، با هدف ساده‌سازی وام‌گرفتن و وام‌دادن ارزهای دیجیتال است.

پروتکل ارز AAVE اساسا سیستمی از قراردادهای هوشمند است که وجوه را مدیریت و امکان دریافت وام‌های فوری را امکان‌پذیر می‌کند. در واقع این پروتکل به‌صورت الگوریتمی، نرخ بهره را برای وام‌گیرندگان و وام‌دهندگان به‌تنهایی تعیین می‌کند. برای وام‌گیرندگان، پروتکل، نرخ بهره را بر اساس وجوه موجود در مجموعه و میزان وجوه موردنیاز وام‌گیرنده محاسبه می‌کند. برای وام‌دهندگان، نرخ بهره بر اساس نرخ سود و برداشت در هر زمان محاسبه می‌شود.

 پلتفرم ارز اوه دو نوآوری کلیدی را به اکوسیستم وام‌دهی آورده است: اولا، نرخ‌های بهره ثابتی را ارائه می‌دهد که به وام‌گیرندگان در انجام برنامه‌ریزی مالی کمک می‌کند. در مرحله دوم، ویژگی منحصربه‌فرد دیگر AAVE در دسترس‌بودن فلش لون‌ها یا وام‌های فوری (Flash Loans) است. فلش لون‌ها به شما این امکان را می‌دهند که هر مقداری که نیاز دارید را از دارایی موجود، بدون قراردادن وثیقه قرض کنید، تا زمانی که نقدینگی در طی یک تراکنش به پروتکل بازگردانده شود.  

اهداف پلتفرم ارز اوه

هدف AAVE ایجاد یک بازار وام الگوریتمی است که در آن کاربران می‌توانند دو کار زیر را انجام دهند:

  • برای ایجاد نقدینگی در استخرها سرمایه‌گذاری کنند. این کار به آن‌ها این اجازه را می‌دهد تا به سایر کاربران وام ارائه دهند و در قالب ارائه‌دهندگان نقدینگی سود کسب کنند.
  • بستری ایجاد کنند که قادر به ارائه وام با وثیقه‌های مختلف، گزینه‌های وثیقه‌گذاری و سیاست‌های عملیاتی باشد. این امر به‌منظور تطبیق با نیازهای کاربران و بازارهای مختلف است.

عملکرد این دو گزینه ساده است. اول از همه، اگر می‌خواهید یک تامین‌کننده نقدینگی باشید، تنها کاری که باید انجام دهید این است که پول خود را در استخرهای داخل AAVE سرمایه‌گذاری کنید. به این ترتیب، با هر وام جدیدی که توسط پلتفرم داده می‌شود، سود کمی به دست می‌آورید که در نهایت، به کل سود سرمایه‌گذاری شما تبدیل می‌شود و می‌توانید آن را دریافت کنید. از طرف دیگر، اگر کاربری هستید که خواهان وام هستید، تنها کاری که باید انجام دهید این است که با پلتفرم ارز اوه تعامل داشته باشید. در این مرحله، AAVE در ازای ارائه وام موردنظر به شما ضمانت می‌خواهد. اساسا شما دارایی‌های کریپتو خود را در ازای وام به گرو می‌گذارید و پس‌از بازگرداندن وام، پلتفرم تمام دارایی‌های رمزنگاری‌شده را بازپرداخت می‌کند. اینها کارکردهای اساسی پلتفرم ارز AAVE هستند و همیشه یک هدف مشخص دارند: ارائه یک پلتفرم وام‌دهی ایمن و غیرمتمرکز. 

مزایای و معایب ارز اوه

مثل هر رمزارز دیگری، ارز اوه هم مزایا و معایبی دارد که در ادامه آن‌ها را بررسی می‌کنیم.  

مزایای ارز اوی

بزرگترین مزیت پلتفرم ارز اوه سادگی استفاده از آن برای کاربرانش است. در واقع، این پروتکل از زمانی که برای اولین بار معرفی شد، به‌عنوان یکی از ساده‌ترین پروتکل‌ها در نظر گرفته شده است. این پلتفرم همچنین نرخ بهره بسیار خوبی را برای وام ارائه می‌دهد؛ اما این مورد زیاد به نفع درآمد تامین‌کنندگان نقدینگی نیست. با توجه به این موضوع، می‌توان گفت که AAVE به‌عنوان یک پلتفرم وام‌دهی با حجم بالا در نظر گرفته شده است که هدف آن جبران خدمت کاربرانش است. نکته دیگر، مدیریت غیرمتمرکز پروتکل است. دارندگان توکن LEND قدرت مداخله در فرایند و توسعه پروتکل را دارند، به این معنی که می‌توانند به افزودن بهبودها یا ارزش‌ها به سیستم رأی دهند. این گویای باز بودن فضای این سیستم است که امیدواریم در طول زمان حفظ شود. علاوه‌بر آن، AAVE یک ویژگی جالب دیگر هم دارد. بر اساس این ویژگی شما می‌توانید پول خود را مستقیما به صورت رمزارز ETH برداشت کنید. حتی اگر از فلش لون‌ها استفاده کنید، باز هم می‌توانید این کار را انجام دهید. این یک ویژگی بسیار مفید است که به تعامل با سایر برنامه‌های کاربردی در دنیای دیفای اتریوم کمک می‌کند.  

معایب ارز AAVE

یکی از معایب پروتکل ارز دیجیتال اوی این است که استخرهای آن سوددهی پایینی دارند که این امر برای سرمایه‌گذاران زیاد خوشایند نیست. پس اگر به دنبال خرید ارز اوه و سرمایه‌گذاری در این پلتفرم هستید، احتمالا سود زیادی به دست نخواهید آورد. فلش لون‌ها با اینکه ابزار جذابی برای وام‌دهی هستند؛ اما در عین‌حال برای ارز اوه، تهدید بالایی هم به حساب می‌آیند. با این‌که پلتفرم اوی از اولین پلتفرم‌ها برای پیاده‌سازی سیستم فلش لون‌ها بود؛ اما هنوز دارای یک سری مشکلات ناشناخته امنیتی است.  

کیف‌پول‌ها پشتیبانی‌کننده از ارز اوه

در صورتی‌که قصد خرید ارز اوه و ذخیره آن را دارید، باید بدانید چه کیف‌پول‌هایی از این ارز پشتیبانی می‌کنند. از آن‌جایی که این ارز دیجیتال یک توکن ERC20 به حساب می‌آید، شما می‌توانید بعداز خرید ارز اوه، آن را در تمام کیف‌پول‌های پشتیبانی‌کننده از اتریوم ذخیره و نگه‌داری کنید. برخی از این کیف‌پول‌ها عبارتند از:

  • کیف‌پول‌ها وب MyEtherWallet و MetaMask
  • کیف‌پول‌های سخت‌افزاری Ledger، Trezor و KeepKey
  • کیف‌پول‌های موبایل و دسکتاپ Exodus و Atomic Wallet

 

عوامل تاثیرگذار بر قیمت ارز اوه

اگر شما قصد خرید ارز اوه و سرمایه‌گذاری روی این ارز را دارید؛ پس ضروری است که قبل از هر چیز بررسی کنید که چه عواملی بر قیمت ارز اوه تاثیر می‌گذارند. با توجه به نمودار رشد این ارز و در صورت حفظ همین روند، ارز اوه احتمالا به یکی از رهبران امور مالی غیرمتمرکز (DeFi) تبدیل خواهد شد. از طرف دیگر این ارز با توکن‌ها کیف‌پول‌های مختلف سازگار است و توسط آن‌ها پشتیبانی می‌شود که این امر می‌تواند منجربه افزایش سهم بازار ارز AAVE شود؛ در نتیجه تعداد سرمایه‌گذاران و کاربران این ارز افزایش خواهد یافت. همین عوامل می‌تواند تاثیر مهمی بر قیمت ارز اوی و آینده این ارز دیجیتال داشته باشند.   

سخن آخر درباره ارز دیجیتال اوه

پلتفرم ارز دیجیتال اوه تلاش می‌کند تا بستری فراهم کند که افراد در زمینه دیفای، قادر باشند با ارائه و دریافت وام، به سودهای بالایی برسند. می‌توان گفت AAVE یکی از بهترین سیستم‌های امنیت را در اکوسیستم DeFi دارد و یکی از اولین پروتکل‌ها در اکوسیستم است. پیشرفت‌های مداوم و مطالعه قراردادهای هوشمند آن را به یکی از امن‌ترین پروتکل‌ها تبدیل کرده است؛ بنابراین به‌عنوان یک سرمایه‌گذار باید با این ارز و سیستم آن آشنایی داشته باشید. ما در این مقاله سعی کردیم به معرفی و بررسی ارز اوه و موارد ضروری که نیاز است درباره این ارز بدانید، بپردازیم. اگر شما هم قصد سرمایه‌گذاری در بازار روبه ‌رشد رمزارزها را دارید، می‌توانید از خدمات ارزی مجموعه تاپ کنز بهره ببرید.