نماد شیبا

شیباSHIB

#میم کوین#توکن

قیمت شیبا Shiba

-3.87%
0.00002384 $
تومان
$0.00002359
$0.00002509
بالاترین قیمت شیبا امروز0.00002509 $
پایین‌ترین قیمت شیبا امروز0.00002359 $
حجم معاملات2,186,725,233,211 $
حجم معاملات ارز53,147,221

نمودار قیمت لحظه‌ای شیبا

توضیحات بیشتر

خرید شیبا SHIB به همراه قیمت لحظه‌ای شیبا، نمودار و تحلیل

خرید شیبا SHIB در صرافی تاپ کنز، با احراز هویت فوری و با کمترین کارمزد میتوانید ارز دیجیتال شیبا خرید و فروش کنید.

ارز دیجیتال شیبا اینو چیست؟

ارز شیبا اینو یکی از جدیدترین ارزهای دیجیتال که به تازگی وارد این بازار شده است. این ارز در ابتدای ورود خود را با نام قاتل دوج کوین معرفی کرده است. جدیدترین آمار به دست آمده حاکی از افزایش ارزش ۱۴۰۰ برابری این رمزارز بوده است که باعث شده است توجه بسیاری از معامله گران به آن معطوف شود و در حال حاضر در رتبه شانزدهم در جدول ارزهای دیجیتال قرار گرفته است. برای آشنایی با این ارز و نحوه خرید آن در ادامه با ما همراه باشید.

معرفی شیبا اینو  shib 

بنیان گذار ارز شیبا اینو شخصی به نام ریوشی بود. او به همراه تیمش در سال ۲۰۲۰ توکن خود به نام SHIBA INU را معرفی کرد. این رمزارز برای اولین بار در صرافی یونی سواپ که در واقع بزرگ ترین صرافی غیر متمرکز در جهان است معرفی شد و در لیست رمزارزهای این صرافی قرار گرفت. این رمزارز بر بستری از اتریوم بنا نهاده شده است و فعالیت های آن بر اساس الگوریتم های این رمزارز انجام می شود. اولین ارز دیجیتال است که برای داشتن آن محدودیت ندارید و می توانید تعداد میلیاردی از آن داشته باشید. شیبا از نوع ارزهای memecoin است. به این معنا که فقط برای شوخی و سرگرمی ایجاد شده است و هیچ هدف بزرگی پشت آن نبوده است. البته منظور از شوخی این نیست که ارزشی ندارند. بلکه بسیاری از این رمزارزها مورد توجه کاربران قرار گرفته اند و استقبال خوبی از آن ها به عمل آمده است. این رمزارز در واقع الهام گرفته از دوج کوین است و نماد این دو شباهت بسیاری به یکدیگر دارد. نماد دوج و شیبا سگی از نژاد ژاپنی است.

آیا شیبا یک شت کوین است؟

شت کوین به ارزهایی گفته می شود که آینده آن ها غیر قابل پیش بینی است. این ارزهای دیجیتال ممکن است با گذشت زمان به کلی نابود شوند. البته به طور قطع نمی توان تشخیص داد که آیا یک رمزارز شت کوین است یا خیر. برخی صاحب نظران معتقدند ارز شیبا اینو نیز یک شت کوین محسوب می شود. البته آن ها برای نظر خود دلایلی دارند از جمله:

 • وایت پیپر نوعی سند بازاریابی است که در آن مشکلات و باگ های مربوط به یک ارز دیجیتال شناسایی شده و مورد بررسی قرار می گیرد و این نشان از هدفمند بودن آن رمزارز است. اما هنوز هیچ گونه وایت پیپری برای شیبا اینو ارائه نشده است و از نظر کارشناسان می تواند یک پوان منفی در نظر گرفته شود.
 • نام سازنده آن مشخص نیست.
 • هیچ هویتی از خود ندارد. قیمت شیبا اینو بر اساس دوج کوین نوسان دارد و هیچ چیز جدیدی به بازار وارد نکرده است و همین امر نیز باعث ایجاد شک و شبهه در میان کارشناسان بازار ارزهای دیجیتال شده است.
 • بلاک چین مختص به خود ندارد. نداشتن بلاک چین اختصاصی نشان می دهد پشتوانه محکمی ندارد. به دلیل اینکه بر بستری از بلاک چین اتریوم معامله می شود.
 • هیچ محدودیتی برای داشتن آن برای سرمایه داران در نظر گرفته نشده است و شما به هر تعداد که بخواهید می توانید شیبا داشته باشید.
 • قیمت ارز شیبا اینو در یک دوره کوتاه افزایش زیادی داشت که ممکن است دلیلی باشد بر شت کوین بودن آن.

 نحوه خرید ارز شیبا اینو

برای اینکه بتوانید ارز شیبا را معامله کنید باید چهار مرحله زیر طی کنید:

 • در صرافی تاپ کنز ثبت نام کنید.
 • احراز هویت خود را تکمیل کنید و منتظر تایید کارشناسان باشد.
 • بعد از تایید احراز هویت خود اقدام به واریز ریالی کنید.
 • ارز شیبا را خرید کنید.

آینده شیبا و ارزش آن برای سرمایه گذاری

ارزش ارز شیبا اینو وابستگی بسیاری به دوج کوین دارد. در روزهای اخیر ارزش این رمزارز به طور قابل ملاحظه ای افزایش داشته است و علت آن هم افزایش قیمت دوج کوین با توجه هیجانات ایجاد شده در بازار است. نوسانات ایجاد شده در قیمت دوج تاثیرپذیری بسیاری از توییت های ایلان ماسک داشته است و نمی توان به این افزایش قیمت ها اعتماد کرد. از سوی دیگر از آنجا که شیبا بر بستری از اتریوم بنا شده است، افزایش قیمت اتریوم نیز می تواند عاملی موثر در افزایش ارزش این رمزارز داشته باشد. قیمت ارز شیبا اینو از عوامل خارجی تاثیر می پذیرد و نمی توان به طور دقیق آینده آن را پیش بینی کرد. اگر دوج کوین با افزایش قیمت روبرو شود، می توان گفت آینده این رمزارز نیز رو به پیشرفت خواهد بود. از نظر کارشناسان در آینده ای نزدیک ارزش دوج کوین به یک دلار می رسد که می تواند در قیمت شیبا بسیار موثر باشد. آینده این رمزارز بسیار امیدوار کننده است و به نظر می رسد پیش روی آن به این زودی متوقف نخواهد شد.

بهترین کیف پول های شیبا

برای اینکه بتوانید ارز شیبا اینو را ذخیره، خرید و یا ارسال کنید باید از یک کیف پول معتبر استفاده کنید. رمزارزی نوظهور است و هنوز بسیاری از کیف پول های معتبر و معروف از آن پشتیبانی نمی کنند. اما در آینده ای نه چندان دور و با پیشرفت ارزش و قیمت آن، این رمزارز به لیست پشتیبانی بسیاری از کیف پول های سخت افزاری که امنیت بسیار بالایی دارند افزوده خواهد شد. کیف پول نرم افزاری Coinbase و تراست دو والتی هستند که امنیت بسیاری بالایی دارند و می توانید برای نقل و انتقالات شیبا از آن ها استفاده کنید.    

 

سوالات متداول

شت کوین به ارزهایی گفته می شود که آینده آن ها غیر قابل پیش بینی است. این ارزهای دیجیتال ممکن است با گذشت زمان به کلی نابود شوند. البته به طور قطع نمی توان تشخیص داد که آیا یک رمزارز شت کوین است یا خیر. برخی صاحب نظران معتقدند ارز شیبا اینو نیز یک شت کوین محسوب می شود.

برای اینکه بتوانید ارز شیبا را معامله کنید باید چهار مرحله زیر طی کنید:
 • در صرافی تاپ کنز ثبت نام کنید.
 • احراز هویت خود را تکمیل کنید و منتظر تایید کارشناسان باشد.
 • بعد از تایید احراز هویت خود اقدام به واریز ریالی کنید.
 • ارز شیبا را خرید کنید.