نماد ایپ کوین

ایپ کوینAPE

#توکن بازی

قیمت ایپ کوین ApeCoin

0.99%
0.815 $
تومان
$0.783
$0.824
بالاترین قیمت ایپ کوین امروز0.824 $
پایین‌ترین قیمت ایپ کوین امروز0.783 $
حجم معاملات1,379,270 $
حجم معاملات ارز1,108,044
توضیحات بیشتر

خرید ایپ کوین APE به همراه قیمت لحظه‌ای APE، نمودار و تحلیل

خرید ایپ کوین APE در صرافی تاپ کنز، با احراز هویت فوری و با کمترین کارمزد میتوانید ارز دیجیتال ایپ کوین خرید و فروش کنید.

ارز دیجیتال شیبا اینو چیست؟

ارز APE اخیرا مانند بسیاری از میم‌کوین‌ها (memecoins) مورد توجه قرار گرفته است. میم‌کوین‌ها، ارزهای دیجیتالی هستند که بر اساس میم‌های اینترنتی ساخته شده‌اند. تفاوتی که بین ارز ایپ کوین (ApeCoin) با دیگر میم‌کوین‌ها مانند Dogecoin یا Shiba Inu وجود دارد در این است که این ارز کاربردهای واقعی و سودمندی ارائه می‌دهد و همین باعث دوام و اهمیت آن خواهد شد. به همین دلیل شناخت و داشتن اطلاعات درباره این ارز، برای فعالان و سرمایه‌گذاران در حوزه رمزارزها و همین‌طور علاقه‌مندان به متاورس، از اهمیت برخوردار است. ما هم در این مقاله سعی داریم شما را با ارز APE آشنا کنیم. پس همراه ما باشید و این مبحث مهم را از دست ندهید.

خرید ایپ کوین

 ارز APE چیست؟

فرهنگ از طریق هنر، بازی، سرگرمی و رویدادها در وب 3 (web3) یا همان اینترنت نسل سوم، تعریف جدیدی پیدا کرده است. احتمالات تاثیر بلاک‌چین بر فرهنگ آن‌قدر بی‌پایان است که هنوز نمی‌توان تمام آن‌ها را پیش‌بینی کرد. APE توکنی است که برای پشتیبانی از آن‌چه در آینده، توسط جامعه کنترل و ساخته خواهد شد، ایجاد شده است. این توکن به‌عنوان یک لایه پروتکل غیرمتمرکز برای ابتکارات جامعه عمل خواهد کرد که فرهنگ را به سمت متاورس پیش می‌برد. به‌طور ساده می‌توان گفت، ارز APE، ارز دیجیتال داخلی از اکوسیستم BAYC است که به‌عنوان یک لایه پروتکل غیرمتمرکز برای ابتکارات مختلف طراحی شده است و قرار است توسط سازمان مستقل غیرمتمرکز ایپ کوین (ApeCoin DAO) رهبری شود. ارز ایپ کوین بر اساس استاندارد توکن ERC-20 و بر بستر اتریوم ساخته شده است. یوگا لبز (Yuga Labs) که خالق کلکسیون NFT مشهور یعنی Bored Ape Yacht Club و همچنین دو کلکسیون NFT محبوب دیگر به نام‌های کریپتو پاکنس (CryptoPunks) و می بیتس (Meebits) است، ارز ایپ کوین را به‌عنوان توکن اصلی، برای تمام محصولات و خدمات جدید خود معرفی کرده است.  

کاربرد ارز دیجیتال ایپ کوین

در اکوسیستم APE از ارز دیجیتال ایپ کوین برای موارد متعددی استفاده می‌شود. سرمایه‌گذاران در زمینه این رمزارز، می‌توانند از آن به‌عنوان توکن حاکمیتی برای رای‌دادن در دائو ایپ کوین (ApeCoin DAO) استفاده کنند. همچنین قادر هستند از  بسیاری از مزایای خاص اکوسیستم APE مانند بازی‌ها، خدمات کالاهای خریدنی و رویدادها استفاده کنند.  از طرفی هم APE به‌عنوان یک ابزار جانبی برای توسعه دهندگانی که قصد دارند در اکوسیستم APE مشارکت داشته باشند، عمل می‌کند. به‌عنوان مثال این افراد می‌توانند برای ارائه بازی‌ها و خدمات خود از توکن ایپ کوین برای تشویق کاربران به دریافت خدمات و انجام بازی‌ها، استفاده کنند. به این صورت که مثلا کاربران در حین بازی می‌توانند توکن APE دریافت کنند. به‌طور کل، کاربرد و هدف اکوسیستم ایپ را می‌توان در سه مورد زیر خلاصه کرد:

  • ایجاد انگیزه که از طریق کاربرد APE به‌عنوان ابزاری برای توسعه‌دهندگان با هدف مشارکت در اکوسیستم عملی خواهد شد.
  • یکی از اهداف اصلی APE، حاکمیت است، به این‌صورت که به کاربران اجازه می‌دهد در DAO مشارکت داشته باشند.
  • ارز دیجیتال ایپ کوین امکان دسترسی به برخی از بخش‌های اکوسیستم را برای کاربران خود فراهم می‌کند که در حالت عادی در دسترس نیستند، مانند امکان دسترسی به کالاها، بازی‌ها، رویدادها، بازی‌ها و ... که در انحصار دارندگان این ارز است. در واقع APE به کاربران خود ارزی می‌دهد که می‌توانند بدون هیچ واسطه متمرکزی از آن استفاده کنند.

 

خرید ارز APE

شما می‌توانید ارز ایپ کوین را در اکثر صرافی‌های اصلی ارز دیجیتال خریداری کنید. ایپ کوین ابتدا بین صاحبان Bored Ape Yacht Club و Mutant Ape Yacht Club توزیع شد؛ اما بعداز آن هر کسی که در Coinbase یا تعداد دیگری از صرافی‌های رمزنگاری، حساب کاربری داشته باشد هم می‌تواند اقدام به خرید ارز APE کند. البته به یاد داشته باشید که قبل‌از خرید ارز APE نسبت‌به قیمت ارز ape باید اطلاعات کافی داشته باشید. در روزهای پس‌از راه‌اندازی آن در 17 مارس، قیمت ارز ape به شدت در نوسان بود و از 40 دلار به پایین 6.48 دلار رسید. بااین‌حال، صرف‌نظر از نوسانات قیمت، علاقه زیادی به خرید ارز APE وجود دارد، به‌طوری که تنها در 24 مارس بیش از 2.3 میلیارد دلار در Coinbase معامله شد و طبق برنامه‌ی نظارت بر رسانه‌های اجتماعی یعنی LunarCrush، چهارمین ارز رمزنگاری‌شده در پست‌های توییتر و ردیت (Reddit) بود.  

ارز APE چطور کار می‌کند؟

روش کار  ApeCoinبه این‌صورت است که می‌خواهد تغییرات و حاکمیت خاصی را اعمال کند و به همه کاربران دسترسی داشته باشد. در واقع چندین گام برای قوانین تصمیم‌گیری و گسترش ارز دیجیتال ایپ کوین پیشنهاد شده است که عبارتند از:

  • دارندگان ارز ایپ کوین در مورد تغییرات پروتکل پیش‌نهادی به‌عنوان یک پروژه با چشم‌انداز بلند‌مدت رای خواهند داد.
  • کاربران ApeCoin از مزایای انحصاری روزانه مانند کالا، بازی، خدمات و رویدادها برخوردار خواهند بود.
  • کاربران ApeCoin می‌توانند در بین خود تراکنش انجام دهند.

 بنیاد ایپ کوین شورایی مخصوص به نام Board دارد که وظیفه دارند از اجرای خواسته‌های جامعه کاربری ایپ اطمینان حاصل کنند. شورای Board دارای 5 عضو از جامعه فنی و کاربری حوزه رمزارزها است که الکسیس اوهانین (Alexis Ohanian)، هم‌بنیان‌گذار شبکه ردیت (Reddit)، یکی از این اعضا است. با توجه به این‌که این شورا به‌صورت غیرمتمرکز است، اعضای اولیه شورا فقط به مدت 6 ماه، در این جایگاه فعالیت خواهند کرد و بعداز آن سرمایه‌گذاران ارز APE به‌صورت سالانه برای انتخاب اعضای جدید شورا، رای‌گیری می‌کنند. هرکسی که ApeCoin را خریداری کند، واجد شرایط عضویت در ApeCoin DAO است. ApeCoin DAO که یک سازمان مستقل غیرمتمرکز است، وظیفه حاکمیت بر ارز APE را بر عهده دارد و همچنین نحوه خرج‌کردن خزانه DAO را کنترل می‌کند و به پیشنهادات مربوط به پروژه‌های آینده، مرتبط با این ارز رای می‌دهد. این سازمان به کاربران اجازه می‌دهد تا درباره ارز دیجیتال ایپ کوین تصمیماتی بگیرند. تصمیماتی مانند انتخاب پروژه‌های جدید، ساختن قوانین حاکمیتی، شراکت‌های جدید و اینکه سرمایه اکوسیستم کجا خرج شود. اگرچه ApeCoin به BAYC و Yuga Labs وابسته است؛ اما از نظر فنی توسط ApeCoin DAO کنترل می شود و Yuga Labs ادعا می کند که آن‌ها هیچ مالکیتی بر ApeCoin DAO ندارند. به هر حال، پس‌از اینکه اعضای DAO به پیشنهادهای ارائه‌شده رای دادند، بنیاد APE تصمیماتی که توسط جامعه کاربری گرفته شده است را به مرحله اجرا در خواهد آورد.  

سخن آخر

با توجه به این‌که یوگا لبز ارز دیجیتال ایپ کوین را به‌عنوان توکن اصلی برای خدمات و محصولات خود معرفی کرده است، انتظارها مبنی‌بر این است که در آینده کاربردهای بیشتری به اکوسیستم APE اضافه شوند، مثلا این‌که بازی‌های دیجیتالی بیشتری از این ارز استفاده کنند. همچنین احتمالا در آینده ApeCoin با کلکسیون‌های NFT دیگری که تحت مالکیت یوگا لبز هستند، تعامل برقرار خواهد کرد. همه این‌ها نشان از اهمیت بالای این ارز دیجیتال دارد. ما در این مقاله سعی کردیم تا جایی که ممکن است شما را با ارز APE آشنا کنیم تا در صورت علاقه‌مندی، بتوانید در این زمینه سرمایه‌گذاری کنید. اگر شما هم از علاقه‌مندان به سرمایه‌گذاری در زمینه ارزهای دیجیتال هستید، می‌توانید کاملا مطمئن، از خدمات ارزی مجموعه تاپ کنز بهره ببرید.