نماد آیوتکس

آیوتکسIOTX

#کوین

قیمت آیوتکس IoTeX

2.44%
0.04782 $
تومان
$0.04465
$0.0485
بالاترین قیمت آیوتکس امروز0.0485 $
پایین‌ترین قیمت آیوتکس امروز0.04465 $
حجم معاملات81,378,160 $
حجم معاملات ارز3,775,019

نمودار قیمت لحظه‌ای آیوتکس

توضیحات بیشتر

خرید آیوتکس IOTX به همراه قیمت لحظه‌ای آیوتکس، نمودار و تحلیل

خرید آیوتکس از صرافی تاپ کنز، به راحتی و به صورت آنلاین میتوانید ارز دیجیتال آیوتکس IOTX خرید و فروش کنید.

ارز دیجیتال آیوتکس IOTX چیست؟

IoTex پلتفرم غیر متمرکزی است که ارز دیجیتال IOTX را روانه بازار ارزهای دیجیتال کرده است. هدف از ساخت این پلتفرم و رمز ارز آن تامین اینترنت اشیا و همچنین قدرتمندسازی اقتصاد غیر متمرکز برای ماشین آلات است. در این اکوسیستم آزاد کاربران و ماشین آلات می توانند تحت انگیزه های اقتصادی و با یک سری اعتماد تضمین شده با یکدیگر در تعامل باشند. بلاک چین آیوتکس طبق الگوریتم Roll-DPOS فعالیت می کند و به همین خاطر از سرعت بالایی برخوردار است و به خوبی توانسته با مشکل مقیاس پذیری بلاک چین مقابله کند.

 

تیم بنیان گذار و توسعه دهنده آیوتکس متشکل از بیش از ۴۰ نفر از دانشمندان و مهندسان نرم افزار و بلاک چین است که در سال ۲۰۱۹ بر اساس الگوریتم Roll-DPOS آن را راه اندازی کردند و در سراسر جهان بیش از ۱۰۰ نماینده دارد و تاکنون بیش از ده میلیون تراکنش در آن به ثبت رسیده است.

معرفی توکن IOTX آیوتکس

ارز دیجیتال IOTX توکن اصلی پلتفرم آیوتکس است که نقش پر رنگی در عملکرد غیر متمرکز و درست شبکه ایفا می کند. شبکه آیوتکس از چند بخش مجزا تشکیل شده است: تولید کنندگان بلاک، سرمایه گذاران که توکن های آیوتکس را در شبکه استیک می کنند و به این ترتیب امنیت شبکه حفظ می شود و می توانند در رای گیری ها شرکت کنند، توسعه دهندگان برنامه های غیر متمرکز که برنامه های خود را روی این شبکه طراحی و اجرا می کنند، مشتریان که از محصولات این شبکه استفاده می کنند.

 

بر خلاف بلاک چین های دیگر در شبکه آیوتکس استفاده کنندگان تنها انسان ها نیستند. بلکه اشیا (ماشین ها) نیز می توانند از شبکه استفاده کنند. در واقع آیوتکس ارتباط بین انسان ها و ماشین ها را فراهم می کند. ماشین آلات همچون انسان ها به کیف پول مجهز می شوند که با استفاده از آن می توانند پرداخت ها و انتقال های موجود در شبکه را با استفاده از قراردادهای هوشمند انجام دهند.

وظایف رمز ارز IOTX

شبکه آیوتکس شرایطی فراهم نموده است تا کاربران بتوانند در فضایی شفاف و قابل اعتماد فعالیت داشته باشند. فضایی که حریم خصوصی نه تنها برای افراد بلکه برای اشیا و هر موجودی که در این شبکه با استفاده از اینترنت با یکدیگر در ارتباطند حفظ می شود. البته ایجاد چنین محیطی اصلا کار ساده ای نیست. برای اینکه این مهم اتفاق بیفتد با کمک ارز دیجیتال IOTX انگیزه سازی می شود. این رمز ارز به عنوان کارمزد برای استفاده کنندگان محصولات شبکه مورد استفاده قرار می گیرد. پلتفرم آیوتکس نیز همچون دیگر شبکه های ارز دیجیتال از گس استفاده می کند. گس مقدار توکنی است که برای انجام تراکنش ها مورد نیاز است و توسط کاربران پرداخت می شود. کاربران و توسعه دهندگان برای اینکه بتوانند در رای گیری های مربوط به حاکمیت شبکه شرکت کنند باید این توکن ها را در اختیار داشته باشند.

توکن ها با هدف ارائه خدمات در شبکه استیک می شوند. در واقع برای اینکه خللی در کار شبکه ایجاد نکنند و امنیت شبکه حفظ شود، باید مقداری از توکن های خود را در شبکه استیک کنند. هرجه این میزان بیشتر باشد پاداش بیشتری نیز دریافت خواهند کرد. ماشین ها و انسان ها برای اینکه بتوانند در شبکه فعالیت داشته باشند برای هر یک از آن ها یک هویت غیر متمرکز ایجاد می شود تا قابل اعتماد باشند. اعتبار سنج ها در شبکه این هویت ها را بررسی کرده و به آن ها اجازه فعالیت روی شبکه را می دهند.

قیمت ارز IOTX

ارز دیجیتال IOTX در حال حاضر در زمان نگارش این مطلب رتبه ۱۱۷ جدول رمز ارزها را به خود اختصاص داده است و ۰/۰۲ درصد از سهم بازار را در اختیار دارد. ۰/۱۴ دلار بالاترین قیمتی است که آیوتکس تا به امروز تجربه کرده است. این رکورد در تاریخ بیستم مرداد ۱۴۰۰ ثبت شده است؛ اما هم اکنون این رمز ارز ۵۱ درصد قیمت خود را از دست داده است. تعداد کل توکن های آیوتکس ۱۰ میلیارد واحد است که از این میزان ۹/۵۴ میلیارد واحد در گردش است.

آینده ارز IOTX

توسعه دهندگان شبکه آیوتکس وظیفه دارند این شبکه را به محیطی کاملا محرمانه تبدیل کنند تا کاربران بتوانند چرخه حیات اطلاعات مربوط به شبکه و اینترنت اشیا را مدیریت کنند. شبکه ارز دیجیتال IOTX با استفاده از مکانیزم Roll-DPOS تا حدود زیادی توانسته مشکل مقیاس پذیری شبکه های ارز دیجیتال را حل کند و پلتفرمی غیر متمرکز با محیطی ایمن فراهم کند. این شبکه برای اینکه بتواند انرژی مورد نیاز برای اینترنت اشیا را تامین کند و همچنین مشکل مقیاس پذیری را حل کند از راه حل ویژه خود به نام بلاک چین در بلاک چین استفاده می کند.

 

شبکه ارز دیجیتال IOTX یک پروژه بلندپروازانه و جاه طلبانه است که می تواند تاثیر بسزایی در آینده صنعت ارزهای دیجیتال داشته باشد. این پروژه از یک تیم فوق العاده قوی و باهوش برخوردار است که برای تحقق اهداف آیوتکس در تلاشند. آیوتکس با چالش های زیادی روبرو است و وضعیت بازار تاثیر زیادی روی قیمت آن دارد. در صورتی که تیم توسعه دهنده به خوبی بتواند خود و هدف پروژه را اثبات کنند می توان به آینده این رمز ارز خوشبین بود.

کیف پول های IOTX

برای ذخیره و خرید و فروش ارز دیجیتال IOTX می توانید از کیف پول های زیر استفاده کنید. این والت ها از امنیت بالایی برخوردارند. به شرطی که کاربران تمامی عوامل مربوط به امنیت کیفپول را به خوبی رعایت کرده باشند.

  • کیف پول های سخت افزاری Ledger و Terzor
  • کیف پول نرم افزاری موبایلی Trust
  • کیف پول نرم افزاری موبایلی Eidoo