نماد هورایزن

هورایزنZEN

#کوین

قیمت هورایزن Horizen

NaN%
$
تومان
بالاترین قیمت هورایزن امروز $
پایین‌ترین قیمت هورایزن امروز $
حجم معاملات $
حجم معاملات ارز

نمودار قیمت لحظه‌ای هورایزن

توضیحات بیشتر

خرید ارز ZEN هورایزن به همراه قیمت لحظه‌ای، نمودار و تحلیل

خرید هورایزن در صرافی تاپ کنز، به راحتی و به صورت آنلاین میتوانید ارز ZEN هورایزن خرید و فروش کنید.

ارز ZEN هورایزن چیست؟

ارز دیجیتال ZEN با نام سابق ZenCash یکی از انواع دارایی های دیجیتال است که در ابتدای امر روی بلاک چین ZClassic فعالیت می کرد که پس از مدت کوتاهی این بلاک چین تحت آپدیت (فورک) قرار گرفت. این رمز ارز با هدف حفظ حریم شخصی افراد و تامین امنیت آن ها ایجاد شده است. بنیان گذاران این رمز ارز با هدف رفع ایرادات موجود در بلاک چین از جمله مقیاس پذیری و امنیت قدم در این راه گذاشتند. این پروژه قصد دارد با استفاده از ابزارهای زنجیره جانبی مشکلات مربوط به امنیت را حل کند.

 

بلاک چین ZenCash فورکی از ZClassic است که خود فورکی از شبکه زی کش است که در سال ۲۰۱۷ و توسط بنیان گذاران آن از جمله Rolf Versluis و Robert Viglions به وجود آمد. در نهایت در سال ۲۰۱۸ زن کش به هورایزن تغییر نام داده شد.

ویژگی های شبکه ZEN

مهم ترین ویژگی شبکه ارز دیجیتال ZEN امنیت آن است. برای اینکه تراکنش ها در این شبکه به صورت ناشناس و غیر قابل پیگیری باشد از الگوریتمی به نام پروتکل اثبات دانایی صفر استفاده می شود. همچنین تیم طراح شبکه در صدد است تا بتواند شرایطی فراهم کند تا ارتباط بین کاربران نیز به صورت ناشناس انجام شود. این پلتفرم در همان ابتدای امر نیز در زمینه رعایت حریم خصوصی افراد فعالیت خود را آغاز کرد. این پروژه با هدف ایجاد پلتفرمی غیر متمرکز برای ایجاد برنامه های دپ به نام ZenPub و پیام رسانی به نام ZenChat به وجود آمده است. همچنین شامل یک تونل انتقال داده خصوصی به نام ZenHide است.

ویژگی های رمز ارز ZEN

شبکه ارز دیجیتال ZEN از نظر تعداد نودها از سایر شبکه ها پیشی گرفته است و در این شبکه بیش از ۳۰ هزار نود فعالیت می کنند. نودها در این شبکه به صورت طبقه بندی شده فعالیت می کنند. به این معنا که همه عملکرد مشابهی ندارند. در این شبکه گروهی از نودها شامل نودهای معمولی هستند که همچون نودهای سایر شبکه ها اطلاعات تراکنش ها را در اختیار دارند. طبقه بندی دوم شامل نودهای امن است که رمزنگاری های مخصوص به خود را دارند. در نهایت گروه سوم سوپر نودها هستند که که میزبان زنجیره های جانبی هورایزن هستند. این شبکه از فناوری CCTP برخوردار است که به توکن های ZEN اجازه می دهد بین زنجیره های جانبی و دیگر زنجیره ها به آسانی مبادله شود.

قیمت ارز ZEN

ارز دیجیتال ZEN در زمان نگارش این مطلب رتبه ۱۰۸ از جدول رمز ارزها را در اختیار دارد و ۰/۰۳ درصد از سهم بازار را از آن خود کرده است. این رمز ارز در تاریخ ۱۸ اردیبهشت ۱۴۰۰ توانست به بالاترین قیمت خود یعنی ۱۶۷/۶۳ دلار دست پیدا کند؛ اما هم اکنون ۴۹ درصد پایین تر از این قیمت معامله می شود. تعداد کل توکن های این رمز ارز ۲۱ میلیون واحد است که در حال حاضر از این میزان ۱۱/۷۱ میلیون واحد در گردش است.

آینده پیش روی ارز دیجیتال هورایزن ZEN

شبکه ارز دیجیتال ZEN بستر مناسبی است برای فعالیت برنامه های غیر متمرکز و از نظر امنیت و مقیاس پذیری در رده های بالایی قرار دارد و همین عوامل می تواند آینده درخشانی را برای این رمز ارز رقم بزند.

بهترین کیف پول های ZEN

کیف پول های متعددی برای ارز دیجیتال ZEN ارائه شده اند که عبارت اند از:

  • Swing Wallet
  • Spher
  • MyZenWallet
  • Paper Wallet
  • Zen Wallet
  • CoolWallet
  • Ledger
  • Coinomi