نماد کامپاند

کامپاندCOMP

#توکن

قیمت کامپاند Compound

-2.84%
55.05 $
تومان
$54.39
$57.28
بالاترین قیمت کامپاند امروز57.28 $
پایین‌ترین قیمت کامپاند امروز54.39 $
حجم معاملات29,480 $
حجم معاملات ارز1,640,791

نمودار قیمت لحظه‌ای کامپاند

توضیحات بیشتر

خرید کامپاند COMP به همراه قیمت لحظه ای کامپاند، نمودار و تحلیل

خرید کامپاند در صرافی تاپ کنز، به راحتی و به صورت آنلاین میتوانید ارز کامپاند COMP خرید و فروش کنید.

ارز کامپاند چیست؟

این روزها صحبت‌های زیادی در مورد ارز COMP می‌شود. یکی از دغدغه ‌های اصلی افراد این است که چه اتفاقی ممکن است، در آینده برای این نوع از ارز بیفتد؟ برای درک این موضوع، ابتدا باید دریابید که ارز COMP چیست، برای چه چیزی استفاده می‌شود و چگونه کار می‌کند. برای دریافت اطلاعات بیشتر و پیش‌بینی‌های آینده این نوع ارز، ادامه مقاله را از دست ندهید. 

 

ارز COMP چیست؟ 

یکی از اهداف هر ارز دیجیتال این است که از آن مانند یک ارز دستوری یا ارز فیات (fiat currency) استفاده شود.  توانایی انجام خریدهای روزمره در رمزارز، رویای هر کسی است که یک ارز دیجیتال راه‌اندازی می‌کند؛ اما حوزه‌های دیگری همانند تامین مالی پروژه‌ها از طریق وام وجود دارد که در آن‌ها ارزهای فیات برتری دارند. در واقع اگر بتوان از طریق ارز دیجیتال برای ایجاد و دریافت وام استفاده کرد، دنیایی از امکانات می‌تواند برای افراد باز شود. کارآفرینان جفری هیز و رابرت لشنر (Geoffrey Hayes and Robert Leshner) این شکاف را در بازار ارز دیجیتال درک کردند و در طی یک همکاری مشترک در سال ۲۰۱۷، Compound را ایجاد کردند که به ارزهای دیجیتال امکان وام‌دادن را می‌دهد. آن‌ها به‌طور رسمی این سیستم را در ژانویه ۲۰۱۸ راه‌اندازی کردند. لشنر که به‌عنوان مدیر اجرایی این پروژه فعالیت می‌کرد، با اذعان جمله «تنها کاری که می‌توانید انجام دهید این است که دارایی‌های خود را از صرافی‌ها (جایی که در برابر هک و ضرر آسیب‌پذیر هستند) خارج کنید و تحت کنترل خود قرار دهید.  و سپس صبر کنید تا برای فروش آماده شوید» مردم را ترغیب به فعالیت در این پروژه کرد‌. کامپوند توانست در عرض کمتر از سه سال، ۲۵ میلیون دلار بیشتر از سرمایه اولیه خود را جمع‌آوری کند. 

 

ارز COMP چگونه کار می‌کند؟

کامپوند افراد را قادر می‌سازد تا ارز دیجیتال خود را به یک مجموعه یا در اصطلاح استخر سپرده‌گذاری کنند. این مجموعه برای اعطای وام استفاده می‌شود و افرادی که در آن سپرده‌گذاری انجام می‌دهند، بر اساس مبلغی که در آن قرار داده‌اند، می‌توانند سود دریافت کنند. شاید جالب‌تر این باشد که آن‌ها چیزی به نام  توکن (Token) را هم دریافت می‌کنند که می‌تواند در هر زمانی به هر کسی منتقل یا  معامله شود.  توکن همان ارز دیجیتالی است که بلاک‌چین مستقل خود را ندارد و روی شبکه‌هایی همچون اتریوم جابه‌جا می‌شود.  

همه چیز در  کمپوند  (Compound) که به اختصار به صورت COMP نوشته می‌شود، خودکار است؛ به‌این‌معنی که افراد می‌توانند سپرده‌های خود را در هر زمانی برداشت کنند. از طرفی وام‌دهندگان می‌توانند تا سقف ارزش سپرده خود، با ارز دیجیتال دیگری وام بگیرند.  اگر ارزش کریپتوکارنسی یا همان ارز دیجیتال  وام گرفته‌شده، بالا برود و ارزش آن بیشتر از ارز دیجیتال سپرده‌شده باشد، می‌توان وام‌ها را نقد کرد. اگر این اتفاق بیفتد، سایر کاربران می‌توانند در ازای سهمی از وثیقه، بخشی از مبلغ معوقه را با تخفیف بر اساس قیمت فعلی بازار بازپرداخت کنند.

طبق آمار کوین مارکت کپ (CoinMarketCap)، پایگاه اطلاعات بزرگ در حوزه رمزارزها، ارز COMP هشتادوهفتمین رمزارز بزرگ جهان از نظر ارزش بازار و بیست‌ودومین پروتکل بزرگ دیفای DeFi) ) یا همان امور مالی غیرمتمرکز با ارزش کل در حدود ۵۰۹ میلیون دلار است.

 

آینده ارز کامپاند چگونه است؟

سوال اساسی در خصوص کامپوند این است که پیش‌بینی میانگین قیمت ارز COMP چگونه به نظر می‌رسد؟ و هنگام پیش‌بینی قیمت ارز COMP در سال جاری و پس‌از آن به چه چیزی باید توجه کنیم؟ پیش‌بینی‌های قیمت ارز COMP اغلب تحت‌تاثیر احساسات عمومی در بازارهای DeFi قرار می‌گیرند. اگر تصمیم دارید آن‌چه را که COMP ارائه می دهد کشف کنید، به یاد داشته باشید که احساسات و جریانات بازار ارز می‌تواند به سرعت تغییر کند؛ بنابراین ممکن است، مواقعی باشد که توکن در بعضی از دوره‌‌ها، در رشد قیمت در ارز COMP از بیت کوین عقب بماند. 

 

تهدید دیگری در خصوص ارزCOMP این است که پروتکل‌های DeFi جدید همیشه در حال ظهور هستند؛ بنابراین در یک بازار رقابتی که در آن علاقه‌مندان به ارزهای دیجیتال مداوم به دنبال بزرگ‌ترین دستاوردها هستند، یک پروتکل تازه‌کار و جوان‌تر می‌تواند به‌راحتی سهم بازار را از Compound خارج کند  و در برخی موارد، تنها چند روز طول می‌کشد تا یک پروتکل رتبه‌بندی را افزایش دهد. 

از سوی دیگر، پیش‌بینی سایت DigitalCoinPrice نشان می‌دهد که به زودی قیمت ارز COMP تا پایان سال 2022 می‌تواند 107.59 دلار باشد.  این سایت همچنین پیش‌بینی کرده است تا قیمت ارز COMP در سال 2023،  120.68 دلار و 113.96 دلار در سال 2024 باشد و پس‌از آن، انتظار می‌رود که سکه به افزایش کلی سال به سال ادامه دهد. البته مهم است که تاکید کنیم که سایت‌های پیش‌بینی ارز دیجیتال  در پیش‌بینی‌های خود ممکن است که اشتباه کنند، به همین دلیل ضروری است که قبل از سرمایه‌گذاری تحقیقات خود را انجام دهید.

 

هنگام خرید ارز کامپوند چه نکته‌ای را  باید درنظر گرفت؟

هنگام خرید ارز کامپوند، مانند هر سرمایه‌گذاری دیگر، مهم است که قبل‌از تصمیم‌گیری مالی، ریسک‌ها و مزایای آن را درک کنید. در اینجا نکته‌ای در خصوص خرید ارز COMP وجود دارد که باید در نظر بگیرید: 

توکن‌های COMP مستقیما با اکوسیستم Compound مرتبط هستند و به همین دلیل کاربرد آن‌ها نسبتا محدود است.  در بیشتر موارد، این توکن‌ها برای پاداش دادن به شرکت‌کنندگان و وام‌دهندگان در پلت فرم Compound استفاده می‌شوند؛ بنابراین ممکن است بخواهید به‌جای خرید مستقیم، توکن‌های COMP را به‌عنوان سود در بالای سبد فعلی خود در نظر بگیرید. دارندگان توکن COMP می‌توانند به‌طور فعال در توسعه پلت‌فرم Compound شرکت کنند. آن‌ها می‌توانند در مورد مسائل حاکمیتی رای دهند و پیشنهاداتی را هم ارائه دهند.  این موضوعات از ارتقا ویژگی‌های قدیمی تا افزودن ارز به پلت‌فرم وام‌دهی را شامل می‌شود.

 
سوالات متداول

به‌نظر می‌رسد بسیاری از پیش‌بینی‌کنندگان فکر می‌کنند که COMP افزایش خواهد یافت؛ اما پیش‌بینی‌ها صددرصد قطعی نیستند. همیشه باید به یاد داشته باشید که تحقیقات خود را انجام دهید و بدانید که ارزش سرمایه‌گذاری شما می‌تواند به‌همان اندازه کاهش یابد. در بازار ارز دیجیتال، هرگز بیش‌از آن‌چه می‌توانید از دست بدهید، سرمایه‌گذاری نکنید.

سایت  DigitalCoinPrices نشان می‌دهد که COMP می‌تواند در سال 2025 به 144.28 دلار برسد، درحالی‌که سایت WalletInvestor ادعا می‌کند که ارزش ارز COMP ممکن است به 1.85 دلار برسد. البته رویدادهای پیش‌بینی‌نشده می‌تواند بازارها را در هر زمانی و در سه سال آینده تغییر دهد.

شما می‌توانید ارز COMP خود را از همان صرافی که خرید کرده‌اید، نقد کنید، به این صورت که به صرافی موردنظری که COMP در آن دارید، وارد شوید. اگر Compound خود را در یک کیف پول دیجیتال ذخیره می‌کنید، صرافی‌های رمزنگاری را مقایسه کنید تا آن را بفروشید و سپس ثبت سفارش فروش خود را انجام دهید و مقدار  ارز COMP مورد نظر برای فروش را انتخاب کنید. قیمت فروش و کارمزدها را تایید کنید و فروش Compound خود را ببندید. به‌این‌ترتیب معامله شما کامل خواهد شد.