ایردراپ چیست و چگونه از ایردراپ استفاده کنیم؟

ایردراپ
تاریخ انتشار: 5ام دی 1400 75 بازدید

دارندگان کیف پول اتریوم، در بسیاری از مواقع با این مسئله مواجه می شوند که به میزان توکن های موجود در والت آن ها اضافه شده است و شاید تصور کنند شخصی اشتباها این سکه ها را برای آن ها واریز کرده است. عرضه کنندگان ارزهای دیجیتال هرازگاهی از طریق برگذاری ایردراپ، تعدادی توکن رایگان به حساب کسانی که کیف پول اتریوم دارند، واریز می کنند. از همان ابتدای عرضه اولیه اتریوم، این اتفاق افتاده و گاهی اوقات مقداری توکن جدید به حساب کاربران واریز شده است. این کار در واقع نوعی استراتژی بازاریابی است که عرضه کنندگان توکن ها انجام می دهند تا کاربران  و سرمایه گذاران آگاهی بیشتری پیدا کنند. حال باید دید ایردراپ چگونه به افزایش آگاهی کاربران کمک می کند.

ایردراپ ها با چه اهدافی ارائه می شوند؟

شاید تصور کنید، ایردراپ ها تنها به منظور معرفی یک توکن جدید ارائه می شوند. در حالی که اینطور نیست و برای اهداف دیگری نیز مورد استفاده قرار می گیرد. از جمله:

  • معرفی یک صرافی جدید: برخی از صرافی ها و یا کارگزاری های جدید برای اینکه بتوانند خود را به کاربران معرفی کنند، با اعطای توکن های رایگان و یا اعتبارات دیگر، ایردراپ ارائه می دهند و به این ترتیب می توانند کاربران زیادی را به خود جذب کنند.
  • معرفی کیف پول جدید: ایردراپ یکی از ساده ترین و یه صرفه ترین روش ها برای معرفی یک کیف پول جدید است تا ارائه دهندگان آن بتوانند تعداد کاربران خود را گسترش دهند.
  • جمع آوری اطلاعات: ایردراپ ها همچنین به منظور جمع آوری اطلاعات جدید از طریق شرکت در نظرسنجی و مواردی از این دست نیز ارائه می شوند. ایردراپ ها کاربران را تشویق می کنند تا در این نظرسنجی ها شرکت کنند. البته این نوع ایردراپ دو سر سود است. هم کاربران می توانند توکن های رایگان دریافت کنند و هم عرضه کنندگان می توانند با کمترین هزینه به اطلاعات مورد نیازشان دست پیدا کنند.
  • معرفی فورک یک شبکه: در صورتی که یک شبکه و یا بلاک چین آن نیاز به تغییرات جدید و یا آپدیت داشته باشد، این موضوع از طریق ایردراپ به کاربران اطلاع داده می شود و کاربران با محصول جدید شبکه آشنا می شوند.

آشنایی با انواع ایردراپ

ایردراپ ها به سه دسته Holder، Standard و Bounty تقسیم بندی می شوند. نوع Standard زمانی است که شما در یک سایت ثبت نام کنید و در مقابل مقداری توکن رایگان دریافت کنید. در نوع Bounty در مقابل فعالیت هایی مانند عضویت در کانال های تلگرام، ری توییت کردن مطالب یک  اکانت و یا اموری از این دست توکن های رایگان تعلق می گیرد. در نوع Holder با نگه داشتن و استیک کردن برخی توکن های خاص همچون بیت کوین و یا مواردی از این دست می توانید پاداش خود را به صورت توکن های رایگان دریافت کنید.

ایردراپ چیست؟

ایردراپ چیست؟

ایردراپ چگونه به افزایش آگاهی کاربران کمک می کند؟

زمانی که مقداری توکن به حساب یک کاربر ریخته می شود در اولین قدم عموما از دوستان و کاربران دیگر سوال می پرسد و یا به سراغ گوگل می رود. ایردراپ در این حالت به هدف خود رسیده است. چرا که فرد از موتورهای جستجو کمک می گیرد تا علت واریز توکن های جدید را بفهمد و با این توکن ها بیشتر آشنا شود. در صورتی که شخص به سراغ کاربر دیگر و یا دوست خود برود و از او بپرسد که توکن های جدید چه هستند، باز هم آگاهی به شخص دیگری منتقل می شود. چرا که او هم اکنون یکی از افرادی است که به دنبال جواب درست می گردد و تلاش می کند با این توکن جدید آشنا شود و به این ترتیب این چرخه همچنان ادامه می یابد و افراد بیشتری به سراغ رمز ارز جدید می روند و به این صورت ایردراپ به اهداف خود می رسد.

البته ایردراپ حتما نمی تواند موجب آگاهی شود. چرا که ممکن است برخی افراد اصلا به دنبال این مطلب نروند که این توکن ها از کجا آمده اند. اما عرضه کنندگان با این روش می توانند ارزش یک رمز ارز جدید را افزایش دهند و آن را به کاربران بیشتری بشناسانند. در واقع ایردراپ روشی است که بتوانید توکن های رایگان دریافت کنید. خریداران یک ارز خاص طی ایردراپ به اندازه کل موجودی توکن هایشان، توکن رایگان دریافت می کنند. حال باید دید چگونه می توان در ایردراپ ها شرکت کرد و توکن های رایگان دریافت کرد. پس در ادامه مطلب با ما همراه باشید.

برای شرکت در ایردراپ به چه ابزارهایی نیاز دارید؟

برای اینکه بتوانید در ایردراپ ها شرکت کنید و توکن های رایگان دریافت کنید باید یک سری ابزار در اختیار داشته باشید. کیف پول اتریوم مهم ترین ابزار است. کیف پولی که از استاندارد ERC20 تبعیت کند را می توانید به عنوان کیف پول اتریوم مورد استفاده قرار دهید. هر توکنی که بر بستر اتریوم فعالیت می کند از نوع ERC20 است و بیشتر توکن هایی که در ایردراپ ها به کاربران ارائه می شوند، عموما از همین استاندارد تبعیت می کنند. همچنین بهتر  است از کیف پول های معتبر اتریوم همچون MetaMask، Ledger و یا MyEther Wallet استفاده کنید.

باید والتی انتخاب کنید که فعال باشد. به این معنا که از آن استفاده داشته باشید و معاملات ارزهای دیجیتال خود را با استفاده از آن انجام دهید. ایردراپ ها ابتدا به بررسی والت های شما می پردازند تا از فعال بودن آن اطمینان حاصل کنند. به دلیل اینکه برخی کاربران برای اینکه توکن بیشتری دریافت کنند، کیف پول های متعددی می سازند. در حالی که تمام این موارد بررسی می شود و توکن های رایگان به والت هایی تعلق می گیرد که در حال استفاده باشند.

دومین ابزار ایردراپ: حساب توییتر

بسیاری از ایردراپ ها ممکن است از شما بخواهند که آن ها را در توییتر دنبال کنید. پس بهتر است پیش از شرکت در آن ها، ابتدا یک اکانت توییتر بسازید. گاهی هم ممکن است از شما بخواهند که برخی از توییت های آن ها را در حساب کاربری خود ری توییت کنید.

سومین ابزار ایردراپ: حساب تلگرام

بسیاری از ایردراپ ها از تلگرام به عنوان ابزاری برای گفتگو با کاربران استفاده می کنند. تلگرام محل مناسبی است تا آن ها بتوانند کاربران زیادی را در گروه ها و کانال های خود عضو کنند تا بتوانند افراد بیشتری را به خود جلب کنند. توجه داشته باشید که از اکانت هایی که برای شرکت در ایردراپ ساخته اید و وارد گروه و یا کانال شده اید، قبل از اینکه توکن های رایگان را دریافت نکرده اید خارج نشوید. به دلیل اینکه ممکن است حساب هایتان بررسی شود و در صورتی که از کانال خارج شده باشید، ممکن است هیچ توکنی به حسابتان واریز نشود.

چهارمین ابزار ایردراپ: ایمیل

یک ایمیل برای شرکت در ایردراپ بسازید و یا از آدرس ایمیلی که از قبل دارید می توانید استفاده کنید. چرا که برخی ایردراپ ها از شما می خواهند که آدرس ایمیل خود را برای آن ها ارسال کنید.

مزایا و معایب ایردراپ

مزایا و معایب ایردراپ

چگونه می توانید از ایردراپ های رایگان اطلاع کسب کنید؟

برای اینکه بتوانید از ایردراپ های رایگان مطلع شوید بهتر است در سایت EARN ثبت نام کنید  و برای این کار تنها باید یک دلار بپردازید. توکن های رایگان ممکن است یک تا دو ماه بعد به حسابتان واریز شوند. چرا که تا زمانی که عرضه اولیه توکن ها به پایان نرسیده باشد، توکن های رایگان به حساب کاربران واریز نمی شود. برای اینکه ببینید توکنی به حسابتان واریز شده یا خیر کافیست وارد آدرس www.etherscan.io شوید. آدرس کیف پولتان را در کادر خالی وارد کنید. در صورت واریز توکن، در نوار پیگیری می توانید توکن را مشاهده کنید. در غیر این صورت هنوز توکنی به حسابتان واریز نشده است. در صورتی که واریز شده باشد، می توانید با استفاده از کیف پول اتریوم خود، توکن ها را برداشت نمایید.

آیا در ایردراپ احتمال کلاهبرداری وجود دارد؟

ایردراپ ها به دلیل اینکه توکن های رایگان به کاربران اهدا می کنند، مورد توجه بسیاری از افراد قرار می گیرند. اما حتما قبل از هر چیز باید از اعتبار ارائه دهندگان ایردراپ اطمینان حاصل کنید. به دلیل اینکه همه آن ها قابل اطمینان نیستند و هر ایردراپی نیز آنقدر با ارزش نیست که بخواهید زمان خود را صرف آن کنید. گاهی ممکن است سایت مورد نظر از شما بخواهد که برای اینکه در ایردراپ شرکت  کنید، ابتدا باید مبلغی را واریز کنید. همین عامل می تواند دلیل محکمی بر غیر معتبر بودن سایت باشد. چرا که ایردراپ ها به صورت رایگان ارائه می شوند. توجه داشته باشید که به هیچ عنوان و تحت هیچ شرایطی کلید خصوصی والت خود را در هیچ سایتی وارد نکنید.

ایردراپ چه مزایا و معایبی دارد؟

با شرکت در ایردراپ ها می توانید توکن های رایگان دریافت کنید. ایردراپ کاملا رایگان است و لازم نیست هیچگونه مبلغی برای شرکت در آن بپردازید. اما از سوی دیگر باید بدانید که حدود ۷۰ درصد آن ها کلاهبرداری هستند. گاهی هم ممکن است توکن هایی که در اختیار کاربران قرار می گیرند اصلا ارزش دلاری نداشته باشند.

سخن پایانی

در این مطلب با مفهوم ایردراپ آشنا شدید. ایردراپ ابزاری است که هم برای کاربران و هم برای عرضه کنندگان سود به همراه دارد. ارائه دهندگان می توانند محصول جدید خود اعم از توکن جدید، صرافی جدید و یا کیف پول جدید را به کاربران معرفی کنند و یا اطلاعات جدیدی از کاربران دریافت کنند و از این طریق توجه کاربران زیادی را به خود جلب کنند و از سوی دیگر کاربران می توانند با شرکت در ایردراپ توکن های رایگان دریافت کنند. بدون اینکه هزینه ای بپردازند.

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید
لطفا ایمیل خود را وارد کنید