نماد ورج

ورجXVG

قیمت ورج Verge

NaN%
$
تومان
بالاترین قیمت ورج امروز $
پایین‌ترین قیمت ورج امروز $
حجم معاملات $
حجم معاملات ارز

نمودار قیمت لحظه‌ای ورج

توضیحات بیشتر

خرید ارز ورج XVG (قیمت لحظه‌ای، نمودار و تحلیل)

ارز دیجیتال XVG پروژه مبتنی بر بلاک چین و بر اساس یک نسخه بهبود یافته بیت کوین است که به منظور استفاده روزمره کاربران ایجاد شده است. البته نسبت به بیت کوین از سرعت و امنیت بالاتری برخوردار است. این شبکه با هدف ایجاد کسب و کارهای سریع برای افراد مختلف و انجام تراکنش های کاملا محرمانه به وجود آمده است. ورج در شال ۲۰۱۴ به نام دوج کوین دارک با هدف ایجاد یک رمز ارز خصوصی معرفی شد؛ اما پس از تغییر نام به ورج شهرت یافت. علت این تغییر نام هم قرار گرفتن در مسیر اصلی ارزهای دیجیتال بود که در سال ۲۰۱۶ اتفاق افتاد.

 

بنیان گذار ورج همچون بیت کوین هنوز هم ناشناس است و تنها با نام کاربری Sunerok معرفی شده است. تراکنش ها در بلاک چین ورج به صورت ناشناس انجام می شود. به این معنا که هیچ کس نمی داند تراکنش ها را چه کسی ارسال و یا دریافت کرده است. هر تراکنش بین ۳۰ تا ۵۰ ثانیه طول می کشد تا در بلاک چین ثبت شود و از این جهت نیز ورج توانسته به خوبی مشکل مقیاس پذیری بلاک چین بیت کوین را حل کند.

نحوه عملکرد ورج

شبکه ارز دیجیتال XVG نه تنها به کارمزد و سرعت مناسب اهمیت می دهد، بلکه رعایت حریم خصوصی کاربران را در صدر کار خود قرار داده است و این کار را با استفاده از دو شبکه ناشناس محور I2P و TOR انجام می دهد. تمام تراکنش ها و حتی آی دی کاربران در ورج کاملا ناشناس هستند. شبکه ورج از بسیاری از شبکه های پیگیر گریز از جمله مونرو و زی کش در رتبه بالاتری قرار دارد.

 

ارز دیجیتال XVG طبق الگوریتم اثبات کار فعالیت می کند. در واقع برای کسب توکن های ورج نیاز به ابزارها و تجهیزات پیچیده و گران قیمت است تا این رمز ارز را استخراج کنند. ماینرها با استفاده از پردازنده های قوی عمل استخراج رمز ارز را با حل معادلات پیچیده انجام می دهند و با تایید و ثبت تراکنش ها در بلاک چین پاداش خود را به صورت توکن های ورج دریافت می کنند. با این کار امنیت شبکه نیز حفظ می شود.

تاریخچه قیمت و رتبه XVG در بازار رمز ارزها

ارز دیجیتال XVG در اکتبر سال ۲۰۱۴ وارد بازار ارزهای دیجیتال شد. در ابتدای امر قیمت این رمز ارز چیزی نزدیک به صفر و به مقدار ۰/۰۰۰۰۱۱ دلار بود. تا پنج ماه نوسانات قیمت ورج حول همین عدد می چرخید تا اینکه قیمت آن به ۰/۰۰۰۰۳۳ دلار رسید. به مدت یک سال باز هم در همین محدوده قیمت نوسان داشت تا اینکه قیمت آن به ۰/۰۰۰۰۸۵ دلار رسید. در در اواخر سال ۲۰۱۷ با رشد قیمتی بی سابقه رمز ارز ورج به ۰/۲۵ دلار رسید. پس از این رکورد ورج دچار کاهش قیمت شد که این اتفاق تا سال ۲۰۲۰ ادامه داشت. در سال ۲۰۲۱ باز هم رشد قیمت داشت؛ اما هنوز نتوانسته به بالاترین قیمت خود دست پیدا کند.

 

ارز دیجیتال XVG در حال حاضر در رتبه ۱۴۹ بازار رمز ارزها قرار دارد و سهم ۰/۰۱ درصدی از کل بازار را در اختیار گرفته است. در سوم دی ماه ۱۳۹۶، ورج توانست بالاترین قیمت خود یعنی ۰/۲۵ دلار را تجربه کند و در حال حاضر و در زمان نگارش این مطلب ۹۰ درصد پایین تر از این قیمت معامله می شود. تعداد کل توکن های ورج ۱۶/۵۶ میلیارد واحد است.

کیف پول های XVG

برای ارز دیجیتال XVG چند کیف پول رسمی دسکتاپ از سوی سایت رسمی ورج معرفی شده است؛ اما بهترین کار استفاده از کیف پول الکتروم ورج است. چرا که به صورت آفلاین می توانید از آن استفاده کنید و نیاز نیست هر روز کیف پول را همگام سازی کنید. از کیف پول نرم افزاری موبایلی کوینمی نیز می توانید برای ذخیره توکن های ورج در گوشی های همراه خود استفاده کنید.

آینده پیش روی ورج

بلاک چین ارز دیجیتال ورج یک پلتفرم منبع باز است که تلاش می کند فناوری جدید را بررسی و ارزیابی کند و بنیان گذاران آن امیدوارند که این توکن را به یکی از رمز ارزهای قدرتمند بازار ارزهای دیجیتال تبدیل کنند. استفاده از الگوریتم های متعدد و فناوری های جدید می تواند آینده درخشانی برای این رمز ارز رقم بزند.  

 

قیمت USDT