نماد آیوتا

آیوتاIOTA

#کوین

قیمت آیوتا MIOTA

-4.72%
0.2057 $
تومان
$0.2032
$0.2173
بالاترین قیمت آیوتا امروز0.2173 $
پایین‌ترین قیمت آیوتا امروز0.2032 $
حجم معاملات16,214,329 $
حجم معاملات ارز3,410,039

نمودار قیمت لحظه‌ای آیوتا

توضیحات بیشتر

خرید آیوتا IOTA به همراه قیمت لحظه ای آیوتا، نمودار و تحلیل

خرید آیوتا در صرافی تاپ کنز، به راحتی و به صورت آنلاین میتوانید ارز آیوتا IOTA خرید و فروش کنید.

ارز کاردانو چیست؟

آیوتا شبکه ای جدید و جزء نسل سوم ارزهای دیجیتال است که شرایطی فراهم نموده است تا کاربران بتوانند معاملاتی با سرعت بسیار بالا و بی کارمزد انجام دهند. تمامی تراکنش های موجود در آیوتا واقعا بدون کارمزد هستند. بر خلاف بسیاری از شبکه های دیگر که فقط ادعای این حرف را داشتند. همچنین این شبکه از یک فناوری مقابله با کامپیوترهای کوانتمی برخوردار است. این شبکه تنها قادر است روی پرداخت ها تمرکز داشته باشد و از برنامه های غیر متمرکز و قراردادهای هوشمند پشتیبانی نمی کند.

 

رمز ارز آیوتا این قابلیت را دارد که بتواند واسطه ای باشد برای پرداخت های هر نوع لوازمی که به اینترنت متصلند. این رمز ارز از یک شبکه کاملا غیر متمرکز برخوردار است. اما بر خلاف دیگر ارزهای متمرکز از فناوری بلاک چین استفاده نمی کند. این شبکه از بستری به نام Tangle(تنگل) استفاده می کند.

تنگل چیست؟

شبکه آیوتا همچون فناوری بلاک چین یک دفتر کل توزیع شده است. اما عملکردی متفاوت از بلاک چین دارد. در این شبکه هیچ گونه استخراج رمز ارزی اتفاق نمی افتد. این شبکه بر اساس حرکت های جهت دار و غیر مدور فعالیت می کند. در تنگل تراکنش های شبکه توسط نودها تایید می شوند. ثبت تراکنش ها به این صورت است که اگر یک کاربر بخواهد تراکنشی را انجام دهد، در کیف پول آیوتا ابتدا دو تراکنش قبل از آن تایید می شوند. این کار باعث می شود ماینرها به خودی خود از شبکه حذف شوند. به همین خاطر نیز هیچ کارمزدی از کاربران دریافت نمی شود. چرا که در شبکه های بلاک چینی ماینرها وظیفه ثبت تراکنش ها را دارند و در مقابل نیز کارمزد دریافت می شود. همین مسئله نیز باعث افزایش سرعت تراکنش ها می شود. درواقع ساختار تنگل به این صورت است که کاربری که قصد دارد در شبکه تراکنش انجام دهد ابتدا به صورت خودکار تراکنش قبلی را تایید می کند.

تاریخچه آیوتا

در سال ۲۰۱۷ بنیاد آیوتا در کشور آلمان و به عنوان یک بنیاد غیر انتفاعی به ثبت رسید. این بنیاد وظیفه تامین مالی پروژه آیوتا را به عهده داشت. هنگامی که ارز دیجیتال IOTA معرفی و ارائه شد، میزان ۲ میلیارد از واحدهای آن در همان عرضه اولیه به فروش رفت. توکن آیوتا توسط چهار تن از اعضای بنیاد آیوتا به نام های سرگی پاپو، سرچی ایوانچگلو، دیوید سانستبو و دومنیک اسکینر پایه گذاری شد.

قیمت آیوتا از گذشته تا به امروز

ارز دیجیتال IOTA برای اولین بار در سال ۲۰۱۷ معرفی شد. در ابتدای امر قیمت این رمز ارز ۰/۵۸ دلار بود. بعد از گذشت ۹ ماه قیمت آن به ۰/۹ دلار رسید. اما به ثبات نرسید و مجددا قیمت آن به ۰/۳ دلار ریزش کرد. اما تنها پس از گذشت یک ماه از این اتفاق کاربران از این رمز ارز حمایت کردن و قیمت آن به بالای ۵ دلار رسید. اما مجددا تقاضا کم شد و قیمت این رمز ارز کاهش پیدا کرد.

 

سپس در دسامبر سال ۲۰۱۷ بالاترین قیمت خود در آن زمان یعنی ۵/۳۵ دلار را تجربه کرد. اما در حال حاضر بیشتر ارزش خود را از دست داده و قیمت آن به ۰/۲۳ دلار رسیده است. ارز دیجیتال IOTA در حال حاضر در رتبه ۳۸ در میان رمز ارزهای دیگر قرار گرفته است و سهم آن از بازار به میزان ۰/۲۰ درصد می باشد. بالاترین قیمت آیوتا ۴۱۲۲۲ دلار آن هم در مرداد ۱۴۰۰ بوده که در حال حاضر ۹۹/۹۹ درصد از ارزش خود را از دست داده است. تعداد کل واحدهای این رمز ارز ۲/۷۸ میلیارد واحد است که تمام آن در گردش است.

کیف پول های آیوتا

کیف پول های معتبر بسیاری برای ارز دیجیتال IOTA ارائه شده است. اما سایت رسمی این شبکه، تنها کیف پول رسمی ارائه شده خود را به عنوان بهترین کیف پول آیوتا ارائه داده است. این والت جزو کیف پول های دسکتاپ است که برای سیستم عامل های ویندوز، لینوکس و مک ارائه شده است. با استفاده از این کیف پول به دو روش می توانید به شبکه متصل شوید. حالت اول فول نود است که می توانید با شبکه به صورت مستقیم ارتباط برقرار کنید و در صورتی که جزو توسعه دهندگان هستید، می توانید از تمامی امکانات آیوتا استفاده کنید. برای استفاده از والت در این حالت نیاز به اینترنت پرسرعت و قوی دارید و باید مدتی صبر کنید تا تراکنش ها همگام سازی شوند. اما کارمزد تراکنش ها صفر خواهد بود.

 

حالت دوم لایت نود است که در این حالت به صورت مستقیم به شبکه متصل نمی شوید و با استفاده از فول نودها می توانید این کار را انجام دهید. این حالت برای انجام تراکنش ها مناسب است. اما توسعه دهندگان نمی توانند از تمامی امکانات شبکه استفاده کنند. در این حالت نیاز به اینترنت پرسرعت ندارید. اما مقدار بسیار ناچیزی کارمزد از کاربران دریافت می شود.

آینده پیش روی آیوتا

در صورتی که تیم بنیان گذار و توسعه دهنده بتوانند روی اهداف خود تمرکز کنند و آن ها را عملی کنند آینده روشنی در انتظار ارز دیجیتال IOTA خواهد بود.