نماد فانتوم

فانتومFTM

#کوین

قیمت فانتوم Fantom

-4.97%
0.8455 $
تومان
$0.8371
$0.9236
بالاترین قیمت فانتوم امروز0.9236 $
پایین‌ترین قیمت فانتوم امروز0.8371 $
حجم معاملات92,127,819 $
حجم معاملات ارز80,451,421

نمودار قیمت لحظه‌ای فانتوم

توضیحات بیشتر

خرید فانتوم FTM به همراه قیمت لحظه‌ای فانتوم، نمودار و تحلیل

خرید فانتوم از صرافی تاپ کنز، به راحتی و به صورت آنلاین میتوانید ارز دیجیتال فانتوم FTM خرید و فروش کنید.

ارز فانتوم چیست؟

ارز دیجیتال FTM رمز ارز پروژه فانتوم است. فانتوم اولین پروژه بلاک چینی و قراردادهای هوشمند مبتنی بر DAG است که شرایط انجام چند عملکرد مختلف برای کاربران را فراهم نموده است. همچنین این پروژه راه حل هایی برای رفع مشکلات بلاک چین بیت کوین از جمله حل مقیاس پذیری و سرعت تراکنش ها نیز ارائه داده است. فانتوم با استفاده از رمز ارز FTM به رفع این مشکلات می پردازد.

خرید فانتوم

ارز دیجیتال FTM همانطور که در بخش قبل به این موضوع اشاره شد، توکن پلتفرم فانتوم است. هم اکنون از این توکن سه نوع در بازار موجود است که عبارت اند از:

  • ERC20: که روی بستر اتریوم فعالیت می کند.
  • Opera FTM: توکنی است که در شبکه Opera Chain فانتوم فعالیت می کند.
  • BEP2: توکنی که روی بایننس چین فعالیت می کند.

FTM نوعی توکن چند منظوره است که برای بقای شبکه فانتوم نقش بسیار حیاتی ایفا می کند.

تاریخچه فانتوم

بنیاد پشتیبان ارز دیجیتال FTM به نام بنیاد فانتوم در سال ۲۰۱۸ تاسیس شد و پس از راه اندازی Opera، شبکه اصلی این رمز ارز در سال ۲۰۱۹ راه اندازی شد. این بنیاد توسط دانشمند اهل کره جنوبی به نام Ahn Byung Lk تاسیس شد. اما هم اکنون آقای Michael Kong مدیر عامل فانتوم است.

توکن FTM چه نقشی در شبکه فانتوم ایفا می کند؟

ارز دیجیتال FTM کاربردهای مختلفی در شبکه دارد که عبارت اند از:

  • امنیت شبکه را تامین می کند. شبکه فانتوم بر اساس الگوریتم اثبات سهام فعالیت می کند و این اعتبارسنج ها هستند که امنیت شبکه را حفظ می کنند. کاربران با استیک کردن توکن های خود در شبکه امنیت شبکه را حفظ می کنند و در مقابل پاداش دریافت می کنند.
  • پرداخت ها با سرعت بالا انجام می شوند. توکن فانتوم به لطف توان عملیاتی بالا، کارمزد کم و سرعت بالای پردازش ها یکی از بهترین گزینه ها برای انجام عملیات پرداختی است.
  • در شبکه فانتوم کارمزدها بسیار ارزان است. اما همین مقدار ناچیز نیز برای حفظ امنیت شبکه کافی است.

قیمت و رتبه فانتوم در بازار ارزهای دیجیتال

در سال ۲۰۱۸ و طی یک عرضه اولیه میزان ۴۰ درصد از این رمز ارز با قیمت ۰/۰۴۳۰۶ دلار پیش فروش شد و در مجموع ۳۹ میلیون دلار از این عرضه اولیه برای توسعه شبکه جمع آوری شد.

 

ارز دیجیتال FTM در زمان نگارش این مطلب در رتبه ۲۹ بازار قرار دارد و ۰/۰۳ درصد از حجم معاملات بازار ارزهای دیجیتال را در اختیار گرفته است. فانتوم در تاریخ ۶ آبان ماه ۱۴۰۰ به بالاترین قیمت خود معادل ۳/۴ دلار دست پیدا کرد. اما هم اکنون ۳۸ درصد پایین تر از این قیمت معامله می شود. تعداد کل واحدهای فانتوم ۳.۱۸ میلیارد است که از این میزان ۲.۵۵ میلیارد واحد در گردش است.

بهترین کیف پول های فانتوم

برای نگهداری و خرید و فروش ارز دیجیتال FTM می توانید از والت رسمی آن به نام Fantom Wallet استفاده کنید که نسخه های دسکتاپ و موبایلی آن در اختیار کاربران قرار گرفته است. همچنین از آنجا که فانتوم در دسته توکن های ERC20 قرار دارد و روی بلاک چین اتریوم فعالیت می کند، از تمامی والت های اتریوم می توانید برای ذخیره و نگهداری این رمز ارز استفاده کنید. لجر، تراست، مای اتر ولت و متامسک جزو بهترین والت های اتریوم هستند که می توانید با توجه به میزان سرمایه خود و امکاناتی که در اختیار دارید، یکی از آن ها را برای نگهداری فانتوم استفاده کنید. برای نوع BEP2 این توکن نیز می توانید از کیف پول های بایننس چین استفاده کنید.

چه آینده ای در انتظار فانتوم است؟

از دیجیتال FTM از زمان پیدایش تا به امروز عملکرد موفقیت آمیزی از خود به نمایش گذاشته است. پروژه فانتوم از همان ابتدای بناگذاری آن، دائما در حال رشد و گسترش بوده است و تمام این عوامل دست به دست داده اند تا فانتوم بتواند در میان ۱۰۰ رمز ارز برتر بازار ارزهای دیجیتال قرار بگیرد. البته قیمت فانتوم هنوز جای رشد دارد و تمام پیش بینی ها حاکی از آن است که در آینده شاهد رشد قیمت این رمز ارز خواهیم بود.